TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

De Heks 👑 @sarahshei1
#reach: 73493   ( 257th )
#followers: 1142   ( 2807th )
#1
11год ниту излегуваше на интервјуа.Ниту на пресс конференции одговараше на прашања.
Излезе Заев да брани буџет и го распнавте.Бар има доблест за соочувања.
Ако беше ќе си го донесоа буџетот без расправа,може и ќе истепаа неколку пратеници а вие за отчетност се фативте.
Бљак.
30ReTweets105Favorites·Details
#2
Толку беше.
Отиде ДПМНЕ во историја.
23ReTweets99Favorites·Details
#3
И овој ѕвер го чека и отказ и кривична https://t.co/Bouk5xaZNH
25ReTweets66Favorites·Details
#4
Саем се приватизираше и се продаде во 2001.Со фесал аранжманите на мин.за финансии Никола Груевски.
На таа тема толку.
27ReTweets52Favorites·Details
#5
Набргу.
Вангеловски оставка.
Караџовски и оставка и пријава.
Панчевски пријава.
тик так..
16ReTweets73Favorites·Details
#6
Имам роднина што исчезна 6 г во џунглите на Суринам.
Родителите за малку ќе поведеа постапка за прогласување на "locutus est mortuus"
И еве пред три дена им се јавил.
Баш би сакала да му ја знам причата.
6 год еј.
8ReTweets95Favorites·Details
#7
Знаете зошто Настел е упорен во барање на прием кај ЗЗ?
Еве да ви појаснам.
Стефчо коњот незаконски сменил ДУП позади Алумина.
1/
22ReTweets49Favorites·Details
#8
Боља слика од хаски нема. https://t.co/HxSW9zRxt8
9ReTweets76Favorites·Details
#9
Стефчо коњот пред избори успеал да ја блокира општината.
Трета најбогата општина во Мк.
Толку од домаќинлакот.
13ReTweets52Favorites·Details
#10
За ова ли се боревме
*не се борел
За ова ли фарбавме
*не фарбал
За симни се мурто качи се курто ли се боревме
*не се борел.Зима хонорар од ДПМНЕ
Кој кретенитет од"влијателни" крекачи и шупци на Т.Л.
Дрндупки
Опортуни квази опионио мејкери.
Мрш бре.
12ReTweets54Favorites·Details
#11
Кифлички со рикота и јајце.
(ме мрзеше по сирење да возам)
Добар ден💋❤💋 https://t.co/by7kpBOWvG
6ReTweets68Favorites·Details
#12
Ликот кој сакаше да го замени СГС убаво му е предочено да не прави "ДПМНЕ работи"...
Толку од јужната мафија со сина боја.
15ReTweets35Favorites·Details
#13
Читајќи ја @JasnaKoteska околу конфликтите на теоизмот и граѓанското општество-
Државата мора да биде секуларно настроена
Црквата оданочена.
13ReTweets41Favorites·Details
#14
Ошо воз у кукуруз...
ДПМНЕ во 19.30ч
12ReTweets42Favorites·Details
#15
Конзервативни проценки.
Албанија со влезот во НАТО го зголеми БДП за 15%
Црна Гора иде кон истиот процент
Затоа владата турка кон побрзо влегување во НАТО.
Раздвижена економија и многу придобивки.
10ReTweets45Favorites·Details
#16
Утре имам кафе со лик кој управува со вентуре фонд од 450м$..
Плус има и свој стартап проценет на над 100м$..
Детето има 21г инаку.
4ReTweets62Favorites·Details
#17
Државата ја оставија без денар.
Си тераа купи ден помини.
И сега цацко бил крив.
Ало бе.
Имате ум?
Новата влада не е Хари Потер и magic wand па да решат со магија.
9ReTweets43Favorites·Details
#18
Ниту Сетко ниту Хаџибулиќи нема да бидат новите СГС...
Ќе има промени на законот за обезбедување и комората за обезбедување.
Толку
10ReTweets37Favorites·Details
#19
Деца.Дада Сара да ви каже нешто.
Зад секој успех стојат десет неуспеси.
Репетиција е врвна доблест.
8ReTweets42Favorites·Details
#20
Понудени се сведочења.
Се рони ДПМНЕ.
Труло е.
6ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber109
2Canadian Coyotespacebloomp96
3Cosmopolitanalikiaj68
4Poison Ivyhedera_genus64
5alexaaaalexaaatray60
6Пердуфpikabu0041
7Francis Underwoodgo2bed37
8На Ванчо постариотkarsijak36
9Џотоgiotto_mkd30
10vladimir nikolicvladnik5528