TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓи @schteck
#reach: 47993   ( 594th )
#followers: 4701   ( 571st )
#1
Накратко https://t.co/GfUN0xf3Xj
41ReTweets67Favorites·Details
#2
Јако е Шиптари ко даваат фб поддршка на Боки 13 на тема хомосексуалност, а доколку приметат педер во фамилија/комшии би го запалиле на клада
16ReTweets46Favorites·Details
#3
Па наравно дека нусето ќе има куршум во ташна, доаѓа од село Стрелци https://t.co/K3tUYk894U
12ReTweets45Favorites·Details
#4
Ордановски: Бидејќи ни оди толку добро во евроинтеграциите, ВМРО љубомори и преку МПЦ сака да го саботира мудот.

Дајте бе од дрогата што ја пијате со Борјана https://t.co/YJlNQqIZn0
18ReTweets18Favorites·Details
#5
Ја одложив седницата за јазиците оти имаме поприоритетни реформи, изјави Артан Груби

Абе кажи дека си работите на дугме
10ReTweets27Favorites·Details
#6
Да се напише есеј на тема "Како лековерниот Македонец наседна на медомлекојната? И зошто?"
9ReTweets27Favorites·Details
#7
Шипо лајкуе твит со порака "da gledame visionerski ot gore" на односите со нефашистичка Бугарија. Дома има постер дома од Џемо Хаса и маичка со Голема Албанија
7ReTweets22Favorites·Details
#8
Села: Oстануваме во коалицијата поради реформите 😂

*Чика Бејли телефонирен
4ReTweets19Favorites·Details
#10
Пошто за претходните избори имавте докази? https://t.co/v5ixOCacDM
5ReTweets12Favorites·Details
#11
Процесов на албанизација на Македонци муслимани, Турци и Роми трае 30тина год. Се интензивираше после Рамковниот https://t.co/lUSkoxQwfw
6ReTweets9Favorites·Details
#12
Од сите политичари едино Љубен Пауноски го кркаше за паштетите
4ReTweets14Favorites·Details
#13
Сигурен сум дека Панчевски има снимка и од Стивенсон
5ReTweets10Favorites·Details
#14
Дачиќ колку и да е сељак, единствен од регионов се спротистави на изјавите за Хојт Ји, додека другите поданички голтаа
3ReTweets15Favorites·Details
#15
Ај у 50че дека БПЦ нема да прифати туку ќе постави екстра услови за да стане мајка на МПЦ
4ReTweets12Favorites·Details
#16
После избориве ко да снема стотина ногу активни профили ot tvoters
2ReTweets17Favorites·Details
#17
Ауу Влахов Мицов ремет. Сублимат на цела македонска историја во 10 мин.
3ReTweets13Favorites·Details
#18
Захарова му постави дијагноза на господинот Заеф
3ReTweets12Favorites·Details
#19
Vo rezhimot: Policiska derzava, ostavetegi ugostitelite da rabotat

*Vo zivotot: Bravo Zajef, stekni im inspekcia, preterava. Zakon mora da se poshtue!
3ReTweets11Favorites·Details
#20
Ce im gi zatneme mutskite so inkubatoreto
4ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shlummutzmindinmotionmkd20
2Игорче Развигорчеigor_rujo9
3Nikolanekojnikola7
4gab.ai/zarkozarkoh5
5Bobstarbobstar_m5
6Шаркатакиkapetan_taki5
7Швалерот на куматаshvalerotgoran5
8Еднорогbrienneoftart4
9☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z4
10Ninjanninnho4