TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SDSM (СДСМ) @sdsmakedonija
#reach: 9645   ( 2415th )
#followers: 6929   ( 302nd )
#1
Граѓаните гласаа слободно, изборите беа фер и демократски, ВМРО-ДПМНЕ да го признае изборниот пораз https://t.co/cIkpVPpb0n
2ReTweets11Favorites·Details
#2
Заврши времето на заштита на криминалите, ВМРО-ДПМНЕ да ги остави институциите да вршат работa согласно законите https://t.co/j3nkXVGJZX
2ReTweets11Favorites·Details
#3
Проблемите во „Фени“ се решаваат, исплатена е платата, ВМРО-ДПМНЕ залудно шири манипулации https://t.co/nKVNqyrF4T
2ReTweets8Favorites·Details
#4
ВМРО-ДПМНЕ призна дека е нарачател на насилството на 27 април и нападот врз пратениците, амнестија не смее да има https://t.co/fBFiGikhBi
1ReTweets10Favorites·Details
#5
ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, економијата се раздвижува https://t.co/uZey9Q2jHm
2ReTweets7Favorites·Details
#6
Делегација на СДСМ оддаде почит по повод 13 ноември, Денот на ослободување на Скопје https://t.co/b26PKdhgNS
1ReTweets9Favorites·Details
#7
Зборот е збор, денес секое домаќинство користи евтина дневна тарифа на струјата https://t.co/fH81JaeOOY
0ReTweets11Favorites·Details
#8
Институциите обезбедија слободни избори, ВМРО-ДПМНЕ да го признае поразот на фер и демократски избори https://t.co/GF2Glj3e3m
1ReTweets7Favorites·Details
#9
Информација за платено политичко рекламирање на СДСМ во кампањата за локалните избори https://t.co/CxbWJHH1CB
1ReTweets7Favorites·Details
#10
Во криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ пари имаше само за Груевски соработниците, денес растат платите на граѓаните https://t.co/JiACKWDDyL
1ReTweets7Favorites·Details
#11
Времето на протекционизам и делење провизии од тендери заврши со заминување на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција https://t.co/u7dv2ytYLS
1ReTweets6Favorites·Details
#12
ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести затоа што не може да го оправда изборниот пораз
https://t.co/KqYMNJboZY
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Наместо да шири нови лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ да ги остави надлежните институции да ги расчистат сите инциденти https://t.co/QNI09rWMc6
1ReTweets4Favorites·Details
#14
ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже, истрагата ќе покаже кој навистина им се заканувал на советници во Гази Баба https://t.co/li4k9oLZtX
1ReTweets4Favorites·Details
#15
ВМРО-ДПМНЕ продолжува со политиките на поделби и изолација, Законот за употреба за јазици е во согласност со Уставот https://t.co/cNr8Y27hmL
1ReTweets4Favorites·Details
#16
ВМРО-ДПМНЕ залудно бара оправдувања за поразот, изборите беа фер и слободни https://t.co/kc07NvuKdx
0ReTweets5Favorites·Details
#17
ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на Владата кои финансиски ја стабилизираат државата https://t.co/Vmn2MSi7Ii
0ReTweets4Favorites·Details
#18
ВМРО-ДПМНЕ не може да понуди ништо освен лажни вести, законските прописи важат за сите подеднако https://t.co/KZz9Y4wcxI
0ReTweets4Favorites·Details
#19
ВМРО-ДПМНЕ очајно шири лажни вести, успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ финаниски ја стабилизираат државата https://t.co/AlSKrED29T
0ReTweets4Favorites·Details
#20
ВМРО-ДПМНЕ не знае да функционира во фер услови, изборниот процес е слободен, демократски и регуларен https://t.co/b3SZVeV6RL
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии