TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шишарка @shisharka_
#reach: 136055   ( 15th )
#followers: 13585   ( 34th )
#1
50 нијансии на сиво https://t.co/wr2ki9kf9A
170ReTweets565Favorites·Details
#2
Рокефелер ќе го паметам по тоа што како мала кога плачев по некоја скапа играчка татко ми ми велеше: Е што, јас да не сум Рокефелер....
106ReTweets295Favorites·Details
#3
Еееее, колку мажи ме имаат молено мене, не сте свесни. Еден моли да му местам една другарка, друг моли за друга другарка, ееее....
94ReTweets304Favorites·Details
#4
Она кога Ребека и Биба Додева се сметаат за ѕвезди, а последната песна им е од времето кога хамбургер чинеше 50 денари.
89ReTweets314Favorites·Details
#5
Другарките не излегуваат зашто имаат бебиња, јас не излегувам зашто другарките имаат бебиња и така.
52ReTweets262Favorites·Details
#6
-Дојди да спиме голи.
-Имам реума.
61ReTweets169Favorites·Details
#7
Расположение на денот. https://t.co/l3hwiRXl0c
52ReTweets188Favorites·Details
#8
Најжално е што сите млади трчаат по партиски штабови за да ги вработат, никој не се труди сам да постигне нешто.
55ReTweets150Favorites·Details
#9
Во здраво општество 90% од населението не се замара со политика. Во Македонија и кучињата лаат за некоја партија.
46ReTweets164Favorites·Details
#10
Кајмакоски почесто прави деца од песни.
46ReTweets152Favorites·Details
#11
Не за џабе ги викаат мајмуни прилепчаниве. https://t.co/ajp5qFSh87
34ReTweets182Favorites·Details
#12
Тој држ, јас држ,
тој трга, јас тргам,
тој натаму, јас наваму,
се скина мандатот, мамо,
се скина мандатот.
39ReTweets162Favorites·Details
#13
Никаде нема да најдеш помека перница од моето меше. Точка.
37ReTweets162Favorites·Details
#14
Од овошје, најмногу сакам чоколадна торта со вишни.
40ReTweets150Favorites·Details
#15
Јадеше?
-Да, мамо.
Се одмори?
-Да, мамо.
Добра си?
-Да, мамо.
Зошто зборуваш како да не ти е добро?
-Добра сум, мамо.
Зошто издиша така?
-..
38ReTweets143Favorites·Details
#16
Утре е први март и е совршен датум да си почнете со диетите за да не плачете дека сте дебели кога ќе дојде летото.
35ReTweets149Favorites·Details
#17
Да се собереме сите ние што не сме биле во Винил и да се преиспитаме дали сме твитерџии.
28ReTweets170Favorites·Details
#18
Рекоа: живеј додека си млада.
Не кажаа од каде да најдам пари за да живеам.
34ReTweets128Favorites·Details
#19
Тепајте се вие за партиите, децата ќе ни умираат од глутници кучиња, ебаве слепците...
30ReTweets133Favorites·Details
#20
Ера Истрефи се офарбала црвена. Навали народеее...
30ReTweets126Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Joséfina 👑tetkatrende20
2Трпанаnatalijaaat20
3Сон Џоку亀nema_shansi17
4Мрчаторstrshlen16
5ДрнДрнЈaрињamadampepperpote14
6Inamnogufina14
7🌞🌞🌞Тој_сум 🌞🌞🌞toj_sum_13
8Mr.Тролzaebandojaja11
9Џудит Неписмената™🎉kroffni4ka10
10Еск0барeskobar_od_sk10