TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуле СавичⓇ @shushmula
#reach: 122475   ( 27th )
#followers: 17591   ( 23rd )
#1
Не ми е криво толку што го унаказија Скопје колку што ме боли душа што го масакрираа духот на Скопјани. Шупци од Мралино, Кадино и Љубанци воведоа шема откако владееја жмроњите. Станавме факинг Ржаничино.
50ReTweets206Favorites·Details
#2
Се дур некој од ДУИ не биде гонет кривично, а има такви кои треба да бидат изведени пред правда, @VladaMK ќе ја сметам за пристрасна и корумпирана.
52ReTweets182Favorites·Details
#3
Ќерка: Аиии, па мразам граматика! Шо ќе ми е у животот!
Јас: За на Твитер ќерко.
44ReTweets190Favorites·Details
#4
Замисли денес некој да е фин со тебе без очекувања.
45ReTweets154Favorites·Details
#5
Многу е тешко да препознаеш болка кај луѓе кои научиле со години да ја кријат истата со убава насмевка.
40ReTweets130Favorites·Details
#6
Зарем е толку тешко да се почитуваат жените, малцинските групи, различните од нас, со еден збор луѓето? Да сме љубезни кон сите, да чувсвтуваат почит и достоинство... Пробајте, не е. И поубаво се живее.
29ReTweets92Favorites·Details
#7
Е мој Чавков, да си беше од ДУИ ќе ги фатеше амнезија за твоите дела.
27ReTweets86Favorites·Details
#8
Не џабе постои изреката "Во животот правите другари се бројат на прсти од една рака".
24ReTweets95Favorites·Details
#9
Oној Праљак го затера она "Ќесотрујам" на ултимејт левел.
26ReTweets82Favorites·Details
#10
На крај на играта и кралот и пешакот влегуваат у иста кутија.
22ReTweets90Favorites·Details
#11
И Зијадин Села има две деца. Барем овие не ги гледаат претепани и покриени со крв, па да не знаеш дали се живи.
17ReTweets94Favorites·Details
#12
Таа: Колку кодини имаш?
Јас: Јас? 45. можда сум престар за тебе :). А ти?
Таа: 30.
Јас: WOW! Престара за мене.
14ReTweets95Favorites·Details
#13
Поздрав до вас десетмина што ме немате мјутнато.
4ReTweets125Favorites·Details
#14
Можеш да дознаеш многу за една жена по начинот на кој ти го јаде џигерот секојдневно.
17ReTweets85Favorites·Details
#15
Шо кур се буните за смогов. Барем вака нема да ве видат колку сте ружни.
17ReTweets85Favorites·Details
#16
Против дркање https://t.co/4aLzzxYIzU
18ReTweets80Favorites·Details
#17
Колку и да си ѓубре, барем кога ја сакаш, сакај ја од срце.
19ReTweets59Favorites·Details
#18
Од оваа @VladaMK очекувам само криминалците да се доведат пред правда. Се друго е бонус. Критиките нема да изостануваат. А и нека запомнат дека и нив може да ги снајде истото ако ја продолжат политиката која ја наследија.
15ReTweets55Favorites·Details
#19
Пасив агресив на погреб „Се собравме денес пошто „НЕКОЈ ОВДЕ“ едноставно реши да умре....“
13ReTweets59Favorites·Details
#20
И мене ми викаа 'важна е дружба' па после 'твое е детето', 'да умреш стоко'...
11ReTweets61Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Chlamydiaschiffer_pg1458
2i999yi999y58
3Никсонrnixn34
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_30
5Sasho Andonovdr_koljo27
6баба зинетиcentraphor0925
7дандилsatirahumor21
8❄Битолчанка❄bit0lcanka21
9Mindрluмbеr 🐈mindplumber20
10Артистотshkottt18