TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Real SierraIndia @sierraindia77
#reach: 42197   ( 776th )
#followers: 810   ( 3907th )
#1
Во изминатите години најгнасен јазик на мојот ТЛ имаше @mindplumber, со бесилки, убиства, деца, фамилии, се по список. Сеа "Мајка Тереза". Објективноста и самокритичноста у подрум си ги чува. Него другарче ви е па ќе го лајкаме а?
18ReTweets25Favorites·Details
#2
Едно типче од Тетово ни дава понуда за изнесување шут од срушена куќа.
-Како бе ти дупло поефтин од сите?
-Аа па ние иаме едно место поред Вардар што никој не го знае. Таму го фрламе шутот.
И го избркавме, не го пријавивме пошто ни фирма има, ни име и презиме ни даде.
11ReTweets21Favorites·Details
#3
Во АРМ не може да поверуваме дека дојде време да се пријавиш за курс во странство и да те изберат бидејќи си најдобар кандидат, а не си ургирал никаде. Просто неверојатно.
2ReTweets13Favorites·Details
#4
Ако верувате, во АРМ започна "живот за сите". Првпат на мисија одат луѓе кои заслужуваат, а никогаш не биле. Да живее @Sekerinska
3ReTweets9Favorites·Details
#5
Другарчиња од 9то одд. од Дром собрале пари и отишле да дупат кај МТВ. Основци луѓе, основци! Значи ни денар на деца да давате, јасно!
3ReTweets7Favorites·Details
#6
Македонските партии служат за да албанските може да ги исполнат ветувањата кон своите гласачи.
3ReTweets6Favorites·Details
#7
-Дали веруваш дека партнерот никогаш те нема преварено?
-Агностик сум јас.
2ReTweets7Favorites·Details
#8
Во АРМ информатичките технологии ја дуплираа работата. Се што работевме во хард-копи сеа го работиме и во хард и во софт верзија.
2ReTweets6Favorites·Details
#9
Ова испадна "врло много добро" вино. https://t.co/duegvGOKk3
1ReTweets7Favorites·Details
#10
Овој шупакот од ДИК вика зимале плус плати пошто за време на избори останувале до касно. Си замишљам ние у војска за секое дежурство место слободен ден да зимавме плус една плата. 🙆‍♂️
1ReTweets6Favorites·Details
#11
"У страху су велике очи." што викаше еден наш инструктор по падобранство. И ние имавме воени падобранци, и уште ги има ама не скокаат, во главно ради бирократија. https://t.co/XrPtTa1sm5
1ReTweets5Favorites·Details
#12
@BazeLazevski @Kozica_Cer Какви никакви? Дали албанците се никакви што се вработуваат по клуч не по квалитет, што закони не важат за нив, што сметки плаќаат ако сакаат? Или они се повластен народ?
2ReTweets2Favorites·Details
#13
Со цел зајакнување на добрососетските односи Владата на РМ одлучи во строфата "Ние не сме срби, бугари, ни грци" да се исфрли негацијата и да се додаде "и албанци".
1ReTweets4Favorites·Details
#14
Знаејќи каква гнаса од човек е без интегритет и достоинство јас верувам дека оставката е некој политички маневар не реална оставка.
1ReTweets4Favorites·Details
#15
@jp_euro Исто ти е, имаат сега калауси за секоја брава. Безбедноста на каси и сефови се мери во времето потребно да се обие не дали ложе или не. Битно е да не ти го фатат ритамот крадците.
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Дангаууу! https://t.co/BLOaV3TAHA
1ReTweets3Favorites·Details
#17
Откако ме блокна @mindplumber веќе немам зборови на омраза, насилство и пцовки на ТЛ. Груевисти ниту следам ниту сум следел, а од "либерали" овој беше бетер од нив.
1ReTweets3Favorites·Details
#18
Истражувањата покажуваат дека 98.7% од тие што ги следам на Твитер се застрашувачки неиживеани.
1ReTweets3Favorites·Details
#19
Од даночни реформи би направил во приватниот сектор колку поголеми плати толку помал данок, а во јавен сектор обратно. Па пак животна цел нека ни биде вработување во админиатрација.
0ReTweets5Favorites·Details
#20
Месечни патни трошоци или трошоци за одвоен живот во АРМ може да бидат максимум 100 евра. Зошто пратениците имаат повеќе? @VladaMK @Zoran_Zaev @Sekerinska
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jovan Petrovjp_euro17
2Mindрluмbеr 🐈mindplumber14
3EmptyPersonadarkhour_seeker10
4Јодата од МКyoda_mk6
5§ofiaAlteregovadblssofia6
6Парго™parg05
7Vasilka Dimitrovskaarheoblog5
8Ранкоsrbak5
9KatttP.katttp4
10Katica Kulavkovakkulavkova4