TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглиачи @smoothmanmk
#reach: 103913   ( 75th )
#followers: 1836   ( 1735th )
#1
Ќе се навикнеш на самотија и оди после нека те одвикнат...
56ReTweets155Favorites·Details
#2
Тоа што може смирен тон да опраи не може ниту еден повишен.
55ReTweets116Favorites·Details
#3
Доаѓа период на Синатра, Мараја Кери и Бубле, со вино, камин во кругот на семејството.
Real feel:
Здробен у некоја кафана, пие евтино кисело вино, у позадина рока тома или цеца и се тови со сарми, чварки и руска салата.
37ReTweets147Favorites·Details
#4
Колку сила треба да се има да не вратиш на пораката од личноста што ти значи?
38ReTweets125Favorites·Details
#5
Ако не ти пуштат плата, не можеш ни да ја потрошиш!
Мма https://t.co/rEdI6E8uDs
34ReTweets108Favorites·Details
#6
Еволуција на жаната у тек на бракот:
Првата година:
Зајче мое
2: Коковче
8: Змија
20: Кравана дома ене ја
Кај мажот:
1: Мајмунче мое
2: Стани волу
8: Стани волу волосан
20: Не бе теле се учи вол не
34ReTweets106Favorites·Details
#7
Дај им шанси, гледај како ги коцкаат и после слушај ги како се жалат дека немале среќа. Не е до среќата до вас е
37ReTweets85Favorites·Details
#8
Оној што е изигран секогаш последен дознава
31ReTweets84Favorites·Details
#9
Кога ќе легнете навечер, ве јадат мислите нели? Нема бегање...
28ReTweets90Favorites·Details
#10
Кој што сака нека каже ама маж кога ќе засака и ќе заплаче за една мислам дека нема појака емоција од тоа на светот
28ReTweets89Favorites·Details
#11
Многу памет делите за животот иако вашите се хаос...
29ReTweets76Favorites·Details
#12
#ОнаКога си го замислуваш животот со една личност и истиот тој сон ти се руши пред очите
24ReTweets82Favorites·Details
#13
Гази тивко, допирај бурно, љуби како никогаш до сега.... не заборавај, животот секако боли.
29ReTweets61Favorites·Details
#14
Ако скршиш огледало 7 години несреќа во љубовта...
Стаклара изгледа сум ти ебал мамата јас...
22ReTweets71Favorites·Details
#15
Давам шанси. Навистина и тоа многу....
Ама ставам ли црн печат... нема назад!
23ReTweets66Favorites·Details
#16
Колку сакаш биди јак и самиот си свесен дека во одредена прегратка си кршлив...
22ReTweets67Favorites·Details
#17
Колку љубов има во едно "Еби се" ?
19ReTweets68Favorites·Details
#18
Не се плашете од смртта. Плашете од животот...
22ReTweets58Favorites·Details
#19
Бујрум. Реков дека сум домакинче https://t.co/VLOhGuTd94
10ReTweets89Favorites·Details
#20
Како ќе беше баш оној момент кога некој ти недостига да можеш да си пред него и да го гупнеш... Без разлика дали е мајка, татко, несреќна љубов, роднинина, пријател. Без разлика дали е жив или не напуштил... ахххх камо да можевме
17ReTweets66Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_133
2[Не]Видливиот™jovica_c92
3Joséfina 👑tetkatrende81
4❄Битолчанка❄bit0lcanka55
5Минерва 🦄feminavenenata50
6🐻ᴮⁱˢᵒᵘᴮⁱˢᵒᵘim_reincarnated46
7Бен Квик🔫prilepcanecot42
8Те Сакамdelux_if39
9Хусhuskotosich36
10Чочка💕ex Батмотропијаamroajsso28