TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 97259   ( 87th )
#followers: 1199   ( 2672nd )
#1
И да ја немаш ќе ти ја најдат.Маната
42ReTweets95Favorites·Details
#3
Лесен како пердуф некогаш тежок како камен. ЗБОР
37ReTweets97Favorites·Details
#4
Ништо поубаво од еден пријателски разговор.
34ReTweets103Favorites·Details
#5
Ако не умееш да се извиниш никогаш нема да научиш да простуваш.
37ReTweets88Favorites·Details
#6
Љубовта е како војна
-лесно е да почнеш
-тешко да завршиш
-невозможно да ја заборавиш.
37ReTweets79Favorites·Details
#7
Чистиот образ го краси лицето.
38ReTweets65Favorites·Details
#8
Не го купувај денот ако немаш на кого да го подариш.
31ReTweets86Favorites·Details
#9
Не донесувај одлука кога си тажен.
31ReTweets85Favorites·Details
#10
Ако не зборувам не значи дека молчам.
33ReTweets75Favorites·Details
#11
Убавината на жената е во нејзината природна убавина.
32ReTweets72Favorites·Details
#12
Секој со секого неможе секој без секого може.
29ReTweets72Favorites·Details
#13
Можеш да побегнеш од се само од себе не.
27ReTweets70Favorites·Details
#14
Не донесувај одлука во љутина, не ветувај кога си среќен.
28ReTweets66Favorites·Details
#15
Колку и да се трудиш некои луѓе никогаш нема да ги разберат твоите чувства.
26ReTweets69Favorites·Details
#16
Изговорот не е оправдување.
28ReTweets58Favorites·Details
#17
Без причина ќе влезе во нечиј живот без збор ќе замине.
27ReTweets60Favorites·Details
#18
Не врти му грб на лицето што ти зборува.
23ReTweets67Favorites·Details
#19
Љубов ми се твоите очи.
29ReTweets49Favorites·Details
#20
Допри ми го срцето ќе го чуеш своето.
25ReTweets60Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Boza E,epa sto I :)aureliius154
2♕Љубовџиката♕batmanishot39
3БелиотЏаволpinoccio121236
4На Дедо Најпаметниотi_najubaviot34
5Ани*ani_srcka33
6Meto Iliev♈imiteiphone30
7Тркаљофкаtrkaljofka22
8crvenokosata2eyeshadow18
9👽Aлиен'ка👽 ex Angel Dust🚬zeznataskorpija17
10V.Bluekanunis_113