TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аритмија @snowgirly2
#reach: 90329   ( 121st )
#followers: 2991   ( 1037th )
#1
Тетовската вода не била за пиење, уште едно бебе на ГАК почина од сепса... викате закон за пушење?
67ReTweets123Favorites·Details
#2
Мајката:
- Среќен 35-ти роденден беќару
Синот:
- Фала, фала.
Мајката:
- Знаеш кога ни рече дека сакаш откачени поклони?
Синот:
- Дааааа!
Мајката:
- Е па ти купивме невеста од Пустец!
34ReTweets137Favorites·Details
#3
Пред 20 години, интернетот не работеше без телефон. Денес, телефонот не ни работи без интернет.
26ReTweets83Favorites·Details
#4
- Тажна
- Потажна
- Најтажна
- Менува боја на коса
- Се шиша кратко
#Жени :)
21ReTweets93Favorites·Details
#5
Сите лажат дека надворешниот изглед не им е битен. Битен им е, и тоа како.
17ReTweets85Favorites·Details
#7
Ич не се брзајте со тоа мерките против загадувањето. Само полека и систематски.
А ова е моментална состојба во Лисиче. Да повторам. Не се брзајте, не е проблем. https://t.co/c1aR9OgCaZ
16ReTweets66Favorites·Details
#8
- А кај сум јас во приказната?
- Ти СИ приказната.
19ReTweets42Favorites·Details
#9
Изговорите од типот "ама они немаат магично стапче, нели знаете на какво дереџе ја доведоа оние криминалците државата", се глупави и депласирани.
Ветија, ги гласав и веќе не е мој проблем дали и како ќе си најдат магично стапче.
14ReTweets54Favorites·Details
#10
Ако те уништува, тогаш не е љубов.
16ReTweets38Favorites·Details
#11
Порано или покасно, сите си го покажуваат вистинското лице.
13ReTweets39Favorites·Details
#13
Морав @DrnDrnJarinja_ 😂😂😂😂 https://t.co/BiF3KzoRGO
9ReTweets37Favorites·Details
#14
Алооооо, требаше криминалци да затварате и парите да им ги земете. НАШИТЕ ПАРИ. Не да се занимавате со историски бљувотини кои ќе не закопаат уште подлабоко.
9ReTweets34Favorites·Details
#15
Дали @o_spasovski ни честиташе Света Петка и зошто не? 💅
7ReTweets39Favorites·Details
#16
😂😂😂😂😂 https://t.co/J96UKnWGiZ
9ReTweets32Favorites·Details
#17
Многу глумите лудило, ја да ви кажам.
7ReTweets33Favorites·Details
#19
@mila_carovska, како е ова можно? Зошто луѓето бараат помош по социјални мрежи? https://t.co/A6ajbsbe7u
16ReTweets2Favorites·Details
#20
Не е крив што шизофрените мисли ги искажува на ТВ наместо да си прави муабет во некоја психијатриска клиника. Криви се тие што го викаат.
5ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Angélique™ladamedumonde22
2BanAnabanankata12
3Д.Д.Ј.drndrnjarinja_9
4Wannabeiskulirana8
5Sasho Andonovdr_koljo7
6Mindрluмbеrmindplumber6
7Битолчанкаbit0lcanka6
8баба зинетиcentraphor095
9навивачmkdpece5
10Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski5