TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софија Гошева @sofijagoseva
#reach: 15819   ( 1859th )
#followers: 784   ( 4000rd )
#1
Кој има желба да влече паралели со денешните берлини, Вавилон Берлин хипнотизира. Во предвечерјето на третиот рајх, сведоштво како „обичните“ луѓе денес играат по ноќни клубови, а веќе утре истите ќе почнат да маршираат. Mене ме „залепи“ пред ТВ!
https://t.co/muGa54Qcpv
3ReTweets9Favorites·Details
#2
Син ми Васко, 10г. https://t.co/dOay04GKIy
3ReTweets8Favorites·Details
#3
Нов култ на личноста? https://t.co/Mv1QJ4VPng
2ReTweets8Favorites·Details
#4
Иначе ЗЗ иде на работа во 8:15. Добро утро
1ReTweets8Favorites·Details
#5
Е се' ова и да е вистина нема веќе кој да верува.
1ReTweets8Favorites·Details
#6
Кога Никола бива интервјуиран:
...и меѓу нас некои мислеа дека цел живот ВМРО ќе биде на власт и се залажуваа не мислејќи на утрешнината, дека еден ден работите ќе се свртат во обратна насока против нив самите, но и оние кои ќе учествуваат и ќе ја помагаат нивната валкана игра.
1ReTweets5Favorites·Details
#7
@kalakurnica Којзнае што заслужив, само мора одмор оти шашаво дејство предизвикува виртуелниов свет. :))
0ReTweets2Favorites·Details
#8
@Ognen_K @partizangunner ја има на ХБО со превод. Ја има и на интернет со превод.
0ReTweets2Favorites·Details
#9
@partizangunner не, ја има на ХБО во твтека, сите епизоди.
0ReTweets2Favorites·Details
#10
@Mile_Panika ехх, баш once upon a time! <3
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@KatttP Сега знам дека веќе ништо не знам.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
@imimnone Карактер ти е судбина.
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@Vidoeski ептен! Јас уште еднаш ќе одам да го гледам, уживав три саати.
0ReTweets1Favorites·Details
#14
(ЕКСКЛУЗИВНО) Славој Жижек: Глобализацијата е добра за културата https://t.co/QVoBKr0kUQ via @COOLTURAmk
0ReTweets1Favorites·Details
#15
Одлично кога ќе ја разбрануваш нацијата, ќе ги превртиш наопаку животите на сите и ќе завршиш во странство од страв (демек) од насилство.
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@MajkaNaZmejovi 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻❤️❤️❤️
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@kalakurnica а бе не е моја чашка чај :)) ама добра е песната! :***
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@kalakurnica заслужено одмарам од мрежи, нели? :))) <3
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@kalakurnica Него ај у потешкиот да се видиме ние остај друго ќе се заборавиме. ❤️
0ReTweets1Favorites·Details
#20
#CarlSagan born November 9, 1934. Remembered for his efforts in popularizing science through his books, his television series Cosmos & his messages to cosmos placed on Pioneer and Voyager spacecraft.
“The absence of evidence is not the evidence of absence.”
― Carl Sagan, Cosmos
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Girl With Mousy Hairkalakurnica4
231partizangunner3
3Ognenognen_k1
4Калиси од Владаmajkanazmejovi1
5Миле Паникаmile_panika1
6KatttP.katttp1
7cOoLTuRa.mkcoolturamk1
8Mimiimimnone1
9Bozidar Vidoeskividoeski1
10Мијаmee_yah_1