TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Canadian Coyote @spacebloomp
#reach: 79449   ( 200rd )
#followers: 793   ( 3957th )
#1
Топ 3 проблеми по 11 год диктатура:

1. Пушење унутра;
2. Раќија после 19.
3. Трките кружни у Ск.
31ReTweets105Favorites·Details
#2
А бе Јохан бил у затвор у Германија од 7 Јули 2011 до искачање, кај идела оваа Соња секој месец у Холандија?
https://t.co/lmzC5PmbXp
33ReTweets52Favorites·Details
#3
Гласот на најгласно https://t.co/GfkbOF7D7F
15ReTweets35Favorites·Details
#4
Дрво во свој двор не смееш да исечеш без дозвола. До сега смееше 4 ако се помеѓу 20 и 76 см. Сега не смее ништо на… https://t.co/1JBFfn76zo
10ReTweets27Favorites·Details
#5
Документарен филм, снимен и режиран од 15 годишник кој поттекнува од Црник. Селото од коешто потекнувам и јас.

Црник е село каде веќе 500 години живеат сложно муслимани, христијани и роми.

Режија Ханис Багашов
Музика: Златко Ориќански.

Погледнете.
https://t.co/lWkrzLeSF8
8ReTweets33Favorites·Details
#6
У кафаните работат луќе. На тие луќе мора да им с еобезбедат услови за безбедна работа и здравје. Значи не смее да… https://t.co/HOjtmEDp6V
8ReTweets20Favorites·Details
#7
Компензацијата на Груевски била 214.000 евра годишно, или околу 260.000 US$. Или повеќе од Германија, Шведска, Норв… https://t.co/Pw0w54SJc1
9ReTweets13Favorites·Details
#8
Ален дај јанда ти ставам лимон у супата!
-Не, јас можам!
Ален, ќе истуриш многу нема да ја јадеш после!
- Неее јас сум големо момче можам сам!
* Истура...
.
.
Тато дај ми ја твојата супа мојата е многу кисела!
3ReTweets30Favorites·Details
#9
Не станав Ќенадер и не станав, нема конзерви, нема готова храна, нема замрзнато, нема процесирана храна... https://t.co/TvF2BGwDdD
1ReTweets35Favorites·Details
#10
Маќедонска сага, проклетија или идиотизам?
Електричар да ми смени разводна табла, $2.500, дека пријател, a од оглас Џон, $1.400.
4ReTweets24Favorites·Details
#11
Најголемата Интернет акција на бесплатни книги било кога. Буквално милиони книги бесплатно, директно од Микрософт!

Повелете!

РТ

https://t.co/ML8Zq9U29i
9ReTweets9Favorites·Details
#12
Сите шо сте запнале да се пуши у кафани а демек непушачи не идете. А тие шо работат внатре кој ги ебе, а, трујте ги они немаат избор.
7ReTweets14Favorites·Details
#13
Ален, ајде да јадеш!
- Лет ми пеинт самтинг!
Ок, шо ќе сликаш?
-Пипл! https://t.co/irKLKqHQuU
3ReTweets19Favorites·Details
#14
Јебига, многу ми е смешно да глеам како СДСМ-овци бранат Шител кој у меѓувреме го ребрендираа у Сител.
3ReTweets18Favorites·Details
#15
Првин, нанесуваш ималин тато. Па чекаш минута две да се растопи и гланцаш.

-Ок, тато! https://t.co/539U0QnhK1
1ReTweets24Favorites·Details
#16
Разбудете ме кога ќе почне Шарена Револиција 2.0.
4ReTweets14Favorites·Details
#17
Елкава бидна https://t.co/sClzpEBZnw
0ReTweets23Favorites·Details
#18
Чек, Тарчуловски лежел у Хаг за МК па затоа му плаќала? Ја мислев дека е криминалец а ако Мк не се согласува со Хаг кој ѓавол бараме у ЕУ?!
5ReTweets8Favorites·Details
#19
Супа од тиква. У МК дур бев ќе те утепав да ми кажеше дека може супа од тиква па уше да се јаде...сега..сега се поКОНДУРИВ :-) https://t.co/bani7OhCho
0ReTweets22Favorites·Details
#20
Toronto sunrise https://t.co/LI8R8hLtcj
1ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_243
2Никсонrnixn232
3Mindрluмbеrmindplumber183
4Jovan Petrovjp_euro160
5Ненајаденact_a__fool143
6De Heks 👑sarahshei1141
7AAndrejandrej081138
8Др Арсланагићarslajemenibog135
9Битолчанкаbit0lcanka116
10Aleksandar Tortevskiatortevski105