TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ранко @srbak
#reach: 73337   ( 258th )
#followers: 5769   ( 414th )
#1
Коренот на сите ментални болести е прекомплициран живот, мозокот едноставно не може да одржи контрола и пука
Не комплицирајте си непотребно.
9ReTweets39Favorites·Details
#2
Сите со барања за бесплатно ова, бесплатно она... Ни 50% ДДВ не може да ги плати сите тие желби, луѓево мислат дека од на небо врнат пари.
8ReTweets37Favorites·Details
#3
Е па ај ако не виндоус експлорер да го вратиме!
9ReTweets30Favorites·Details
#4
Не се настинува ако излезеш надвор со водена коса, се настинува ако дојдеш во контакт со вирус, уствари ако седеш дома на топло имаш поголеми шанси да настинеш отколку надвор на ладно време да шеташ гол и воден.
7ReTweets34Favorites·Details
#5
Инсталирав фајрфокс квантум и ослободив гига рам и 5% процесорско време, или што би рекол бралено Рашковски се збогатив за 100 евра.
6ReTweets36Favorites·Details
#6
Најдобар лек против болка е поголема болка! Болка што ќе ти го дигне прагот на толеранција што друга болка веќе нема ни да те допира.
7ReTweets30Favorites·Details
#7
@VlatkoVasilj и хорхе си го зеде со него :))) https://t.co/zbGC5vaD5i
6ReTweets27Favorites·Details
#8
Кавадарци е новото Стајковци
2ReTweets33Favorites·Details
#9
Си смогнал сила да се издигнеш над тоа што ти е дадено од универзумот и некој што не мрда ни со прст ќе те нарече искомплексиран. Животе...
5ReTweets22Favorites·Details
#10
Последен пат во животов осетив ладно ко ми кажаа дека Бранко Црвенковски нема шанси да стане крал на Македонија.
6ReTweets17Favorites·Details
#11
Едно одење во теретана ако слушаш твитерџии:
"Се што можеш да замислиш можеш да оствариш"
Товари 200 кила на бенч
"Мозокот е посилен од материјата"
Ги вади од држачи му паѓаат на гради и умира бавно од гушење
"Ти паднаа зошто се плашиш"
5ReTweets20Favorites·Details
#12
Им објаснував на едни зошто елон маск е второто или третото најголемо зло на светов, и случајно спомнав дека е од Јужна Африка и еден од дечките праша "ако е од Јужна Африка зошто е бел?" и реков заеби глупи се овие и да им кажам џабе ќе е, свртив муабет за фудбал.
2ReTweets27Favorites·Details
#13
Луѓето седат во просек 7 часа дневно.
Ова е страшно, не постојат вежби на светов што можат да ги анулираат негативните ефекти од тоа.
2ReTweets24Favorites·Details
#14
Потпишан Меморандум за соработка меѓу Центарот за Управување со Кризи и Филозофскиот факултет??

ЦУК: како да се справиме со кризите?
филозофите: кризите се природен дел од егзистенцијата на секое битие, не треба да се бега од нив, туку да се прифатат

https://t.co/t8D10Q5V2z
4ReTweets18Favorites·Details
#15
Ко ќе видам какви женски им се достапни за женење на младиве мажиња ич не ме чуди зошто остануваат неженети... Тешко ними...
3ReTweets18Favorites·Details
#16
Студенти и идни студенти во државава, сакате еден непопуларен факт?
-Повеќето од вас не ни требате.
Слободно студирајте, ама не очекувајте многу бесплатна помош. На Македонија и требаат работници и претприемачи, дипломи има и за фрлање благодарение на гнили политики од минатото.
3ReTweets17Favorites·Details
#17
Ги правиш цигарите 10 евра
Се развива црн пазар за 5
Ги напаѓаш
Се бранат
Ништо не си направил, само револт и си родил мафија.
5ReTweets11Favorites·Details
#18
Потпишуваме петиции за забрането паркирање на тротоари. Што е наредно? Петиција за забрането поминување на црвено?
3ReTweets16Favorites·Details
#19
Прва работа што ја учиш во теретена е дека ако другиот ден не те боли, слабо си извежбал и нема ништо да се смени.
Исто е со се во животот.
3ReTweets15Favorites·Details
#20
Нема загадување, сѐ е до психата.
4ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Битолчанкаbit0lcanka57
2Аритмијаsnowgirly239
3Баба Ванѓаtikemikazes34
4Малегриа_malegria31
5Мониmonipucval23
6Конеjosip_bros22
7Фломастериjane_sk20
8Љубеljubetwit20
9Ептен Лудmadeptenlud17
10Viviellesweetana017