TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 48762   ( 570rd )
#followers: 1261   ( 2549th )
#1
Не џабе с е смета Хајредини за еден од најдобрите министри за финансии во РМ. А да, одеше со ЈСП на работа.
8ReTweets21Favorites·Details
#2
Пдд нај итно треба да се направат промени во законт за пратеници и да се воведат казнени мерки за неисполнување на работните обврски.
6ReTweets14Favorites·Details
#3
@zlatnoslavejche @Jane_Sk @kalakurnica @Goran_Man Основна разлика меѓу нормална и ненормална земја: Министрите, пратениците и државните службеници ги почитуваат законите на земјата! Во ненормални земји си прават што си сакаат!
4ReTweets13Favorites·Details
#4
Ццццц Абе СДСМ кога ќе научите дека молкот понекогаш е злато.Ај не се обидувајте да објасните необјасниво,збунети,не се снашле.Шо морони се?
4ReTweets10Favorites·Details
#5
@Goran_Man @Auuttumn А незнаеја каде е Собранието кога се јавуваа за пратеници? Фала богу не се на минималец...Нек им платат повратна карта автобус/воз и свршена работа. А ако некој сака со носилка да го носат нек си плати...
5ReTweets7Favorites·Details
#6
На шо апови с еовие од вркушката на ДРПНЕ?Не ми се верува дека некој со 30+ години и IQ над80 може да тресе јавно вакви глупоштини ко Влатче
4ReTweets9Favorites·Details
#7
Леле мори мајко, светскиот експерт за економија...250 евра е побогат од оној со 150. Помалку сиромашен е, а не побогат, дибек еден!
4ReTweets9Favorites·Details
#8
Да не се правиме дека не ни е јасно оти никој нема намера да го решава проблемот со аерозагадувањето! Вие со деца евакуирајте се на село...
3ReTweets10Favorites·Details
#9
И сега кога испадна дека немало фашистички окупатор кај нас во 40тите години на 20 век, кој ги собра Евреите од Македонија и ги прати во Треблинка (и патем им наплати на Германците за услугата)? Сами си купија карти за воз?
0ReTweets14Favorites·Details
#10
Врз основа на што во обвинителството се делат бонуси (кај им се платите астрономски па и скроз неписмени се)? Шо толку се преработија?
2ReTweets8Favorites·Details
#11
@ArslaJeMeniBog @tome_corner За сите заинтересирани пдф верзија на Оловка пише срцем
https://t.co/u1SkGFQZjO
2ReTweets7Favorites·Details
#12
@Josip_Bros @pilula12 Еве читам од добро обавештени дека вишковите од администрација и отпремнини ќе добиеле...Ова… https://t.co/XWGrXgjyNo
3ReTweets4Favorites·Details
#13
@VladaMK Наместо да се зезате со закон за пушење, размислете како сите да дишеме незагаден воздух.
3ReTweets3Favorites·Details
#14
Кој е проектант на новата филхармонија? Абе на сцената нема место за концертен клавир и оркестарот! Ако треба два клавира пола оркестар аут.
1ReTweets9Favorites·Details
#15
@BrlaBrla @mindplumber @alikiaj @baljumbaljum Владата треба прво да расчисти дома со фрлање пари наваму натаму, од… https://t.co/cX6gWPuI2S
2ReTweets5Favorites·Details
#16
@atortevski Како не им е срам како успех да истакнуваат обезбедување лекјови, чизни за војска/полиција, креветски чаршафи по клиники...Се’ нормални работи кои нетреба да се проблем
2ReTweets5Favorites·Details
#17
@zarkovski Уште 50 метра пред пешачки у СК успорувам на 30 затоа што луѓето покажуваат потполно отсуство на инстинк за преживување!
1ReTweets8Favorites·Details
#18
@Goran_Man @BazeLazevski Би требало сите до еден што на27април добија желба да видат како изгледа одвнатре Собрание… https://t.co/yaSd7hYjp3
1ReTweets7Favorites·Details
#19
@darkhour_seeker Ако сакаш некоја работа да НЕ се заврши, формирај комисија (од Марфиеви закони).
2ReTweets4Favorites·Details
#20
@BrlaBrla @mindplumber @alikiaj @baljumbaljum Да си погледне систематизација и на се’ што е со средно фискултурно и… https://t.co/IY7vjUhTVM
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber106
2Cosmopolitanalikiaj86
3AAndrejandrej08167
4De Heks 👑sarahshei143
5Ej Brejgogiche43
6Poison Ivyhedera_genus40
7Влада на Македонијаvladamk32
8EmptyPersonadarkhour_seeker31
9Aleksandar Tortevskiatortevski29
10Чорбаџи Јаcorbadzija29