TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стормрејџ во есен @strastniot
#reach: 79638   ( 196th )
#followers: 1496   ( 2142nd )
#1
- ви благодариме што купивте кондоми од кај нас, имајте пријатен секс ☺
* јас како продавачка
40ReTweets161Favorites·Details
#2
Поголемиот синко (5.5) - надежен граѓански активист. https://t.co/ijVWldj2oC
34ReTweets171Favorites·Details
#3
Па ракивче по пат, па назад гитарчето, да ечи Криво је море, па некој запалил цигаре и мајсторот му вика дека ќе го слезе. Абе ќеифови <3 https://t.co/CHBZAyqkCH
26ReTweets91Favorites·Details
#4
Панорамикс од Маврово 🍁🍃🍂💗 https://t.co/kOTKRnHlDI
18ReTweets92Favorites·Details
#5
Да, да, се сложувам дека 80% од твоите твитови се за Трендинг Мк, но немаш клан да те фејва и ретвита 😐

* јас како психијатар на твитерџија
15ReTweets73Favorites·Details
#6
Чадени домашни колбаси со праз + бочето со вино полно
= добра зима 😍 https://t.co/Y2CiZLx7WQ
8ReTweets86Favorites·Details
#7
za halloween se maskirav kako project manager i gi davev kolegite so 3 casovni sostanoci bez nikakva poenta
13ReTweets68Favorites·Details
#8
Пред да напишете твит, ве молиме консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.
13ReTweets58Favorites·Details
#9
Napravi mi edno kafe jako kako s e s t r a t i
16ReTweets42Favorites·Details
#10
Ете Бранислав заборави да ни каже дека со поголемата акциза на дизелот ќе се покријат патните трошоци на пратениците, дупло зголемени во новиот буџет.
Одлична еколошка мерка !
16ReTweets41Favorites·Details
#11
Немојте да сте толку факинг коректни. Си го собирате неискажаното при срце и после се чудите од каде високи притисоци и инфаркти.
11ReTweets42Favorites·Details
#12
Одмаздата е сервирана брокула за ручек, недоволно обарена, и јапонско јаболко за десерт.
Сакам да кажам недај боже да и згрешите нешто на жената 😕
12ReTweets38Favorites·Details
#13
Финта: Склучуваш јак аранжман со ммф. Кажуваш дека тие те условиле да ги покачиш даноците. Не смее бунење, трте мрте, ммф е во прашање, ало.
12ReTweets29Favorites·Details
#14
Учеле во градинка магични зборови и сега секој втор збор им е благодарам и те молам.
Искрено, ме нервираат. Ќе ги научам да пцујат малце :)
7ReTweets40Favorites·Details
#15
kafentzeto e najubavo vo soncevo esensko utro.
#доброутро najmili 🍂🍃🍁💖 https://t.co/77lgBkMnO1
5ReTweets44Favorites·Details
#16
Brat, se znae koga jas igram odbrana, topka moze da pomine, covek ne 👌 https://t.co/NOL6K2DNUy
7ReTweets32Favorites·Details
#17
"Есента во мене тагува, зошто сонувам чемпреси, моите патишта не водат, никаде, без тебе... " 🍂🍁🍃 https://t.co/cHaoT2FQjz
7ReTweets29Favorites·Details
#18
Velosipedist dodeka vozi po dozd spasuva zaglaveno mace na drvo pa odi kaj vlada ja turka ogradata i so nea pravi lost za da go turne kjoseto koe pagja na mercedesot koj e dizel i so toa se cisti skopje od pm cesticki
#OdMemoariteNaEdenUrbanGragjaninHeroj
8ReTweets26Favorites·Details
#19
Пријателот чувај го блиску, мобилниот со интернет уште поблиску 👌
7ReTweets26Favorites·Details
#20
Преспијте вечерва со оваа мисла 👏👏👏 https://t.co/GHUrWSEsTw
6ReTweets28Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Леголасvajldy42
2[Не]Видливиот™jovica_c28
3Џусоф Лемонvelko_a26
4Shlummutzmindinmotionmkd20
5боргasimilacija17
6Игорче Развигорчеigor_rujo17
7Ебате Бељаebate_belja13
8couch potato 🥔kroffni4ka11
9Милка Орео 💜🍁🍂🍃milka_oreo8811
10Mаринчеmarincencence10