TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ljubiša @sulimanovic
#reach: 155517   ( 3rd )
#followers: 16772   ( 21st )
#1
Day 1: Ќе колеме вечер? Хахаха Колемееее! Бидете спремни!

Day 3: Јас викав немојте. Помагав кај можев. Би замолил за амнестија. Простете ми
139ReTweets317Favorites·Details
#2
Едниот вика „подобро нас да не убијат нас него да се убива народ“
Другиот вика „Ако сакаа да го убијат ќе беше убиен“

Исти се, а? :*
123ReTweets278Favorites·Details
#3
ВМРО ДПМНЕ: Кучето да се извини на човекот што го испровоцира за да го заколе!
119ReTweets247Favorites·Details
#4
Во опозиција си а уште шеташ по државава и посетуваш "владини проекти"? Во Златна Книга 11 институции за ментално здравје.
98ReTweets285Favorites·Details
#5
Ќе идам у Охрид. Преку Холандија. Поевтино е. https://t.co/rgghuCRal7
81ReTweets266Favorites·Details
#6
...бившиот премиер, сегашен опозиционер и нарачател на убиство, иден затвореник... и пред сè човек.
82ReTweets215Favorites·Details
#7
-Абе кај е Хојт?
-Не знам претседателе.
-Да не отиде у Македонија иако му реков да не иде.
-Леле можно е!
-Е сеа ќе му ебам матер!
78ReTweets217Favorites·Details
#8
Абре Зоране, Зоране... Он ти праќа луѓе да те убијат ти му викаш „почитуван Претседателе“.
Многу голтна за државава. Премногу.
69ReTweets239Favorites·Details
#9
ова ќе го монитрам на све https://t.co/MiKcBuKWAF
63ReTweets201Favorites·Details
#10
Ракот вмро не е победен. Ова се само први позитивни резултати од долга и мачна хемотерапија. Ама ќе биде.
51ReTweets173Favorites·Details
#11
У 9 ќе те чекам, онде кај бившо вмро
47ReTweets167Favorites·Details
#12
Све ќе заборавиш. И како личи коа се смее. Ама како мириса нема да заборавиш. И ќе те заебе.
50ReTweets146Favorites·Details
#13
Фатиме Фетаи ОЈО, па да знам дека ќе имаме правна држава.
50ReTweets141Favorites·Details
#14
„Кај ми е платата од 30 000 бе сдсм?“ - идиот кој 10 години зимал 15 000 за ништо ама 5000 враќал у партија.
51ReTweets136Favorites·Details
#15
Ќе се интересирам за Еуросонг. Од две причини.
1. Јана ми е прекраснотија;
2. Вмро ја мрзи, а Европа го мрзи вмро.

Типуам: до 5 место.
32ReTweets189Favorites·Details
#16
51ReTweets123Favorites·Details
#17
Му викам „Арен?“ ми вика „ко кур варен“

Трчам до трафика. Зимам весник. Читам и се смеам. Квантниот скок ми успеал. Сум се вратил во 1990
33ReTweets170Favorites·Details
#18
Ко мајката кога ја брука цела фамилија зошто го пријавила таткото во полиција откако ги пребил на смрт сите дома.… https://t.co/0W2G4VIS8D
50ReTweets112Favorites·Details
#19
Како е можно најбогатата партија во Европа да нема пари да помогне на свои членови и симпатизери кои се бореа да ја зачуваат Македонија?
44ReTweets119Favorites·Details
#20
Како бе добиваш признание за работењето на институцијата чиј директор си и наредната недела си даваш оставка?
44ReTweets113Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Thingi_thething27
2PokojniTozajaopokojnitoza25
3Артистотshkottt11
4Maximum Overtrollmaximovertroll11
5Slobodan Jakoskiflavrsavr11
6Слаткар Бавчовabavcov10
7Zarko Ristovskidecimalfawn421010
8Омај(ФАЌИН)гад!0majgad10
9Скрачиskraci8
10Chlamydiaschiffer_pg148