TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канта Сирење @superextrabonus
#reach: 66773   ( 328th )
#followers: 19567   ( 16th )
#1
Имам една теорија дека "јo" у рап песните потекува од "ој" у народните.
44ReTweets140Favorites·Details
#2
Туфегџиќ го објаснува законот за пушење со помош на Шродингер: секој затворен простор е истовремено и отворен.
36ReTweets141Favorites·Details
#3
Владата ќе го врати пушењето во кафаните. И врзувањето на коњите пред истите.
31ReTweets143Favorites·Details
#4
Сеуште постои Зрновце надеж за ВМРО.
28ReTweets128Favorites·Details
#5
Со една мисла легнувам навечер и истата се будам: никогаш нема да знам дали сум го видел истото врапче двапати.
21ReTweets82Favorites·Details
#6
Груевски: изборите со системски притисоци, уцени и закани. И па изгубиме :(
18ReTweets62Favorites·Details
#7
"Се бара разрешување на директорот на музичкото училиште во Битола". Постои основан солфеж.
10ReTweets65Favorites·Details
#8
Нашата лубов не познаваше граници, не познаваше правила. Освен едно: ако еденио зготвил, другио ги мие садовите и обратно.
16ReTweets47Favorites·Details
#9
Владата инсистира за нов закон за пушење: "Пушењето може да убие. Ама не у кафана".
11ReTweets29Favorites·Details
#10
"Тражим зид да главом ударим"
Супер Марио
4ReTweets31Favorites·Details
#11
Etta James - I'd Rather Go Blind https://t.co/gPHjqZsCt5 via @YouTube
8ReTweets18Favorites·Details
#12
"5000 тони храна се фрла секоја година во Македонија", сите од тоа шо остане коа дојдат по невестата.
2ReTweets26Favorites·Details
#13
David Bowie - Lazarus https://t.co/st1S2wJXmb via @YouTube
1ReTweets14Favorites·Details
#14
ЕВН соопшти: пола Скопје утре без струја. Запаличу пола града.
0ReTweets15Favorites·Details
#15
Morrissey - Spent the Day in Bed (Official Lyric Video) https://t.co/Ys5fvJh4pi via @YouTube
0ReTweets3Favorites·Details
#16
PLACEBO - Slave To The Wage https://t.co/l7o5NZpdPQ via @YouTube
0ReTweets3Favorites·Details
#17
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Summer Wine ((( HQ AUDIO ))) https://t.co/G8CwTY9tRH via @YouTube
0ReTweets3Favorites·Details
#18
Etta James - All the way down (Best Version) https://t.co/zuJYt6Crqe via @YouTube
0ReTweets2Favorites·Details
#19
Yo, ovcarce

Aleksandar Sarievski - Oj Ovcarce - Macedonian Folk Song https://t.co/ptJU5eyNfo via @YouTube
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1100Lebaljumbaljum1
2A1ONMKDa1onmkd1
3Лирски Тенорlirskitenor1