TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sveste tese @sveste_tese
#reach: 55406   ( 468th )
#followers: 2362   ( 1346th )
#1
Фрчко: Да не планираат реформистиве да ја наследат најбогата партија во Европа на готово. Не бациња, тоа треба прво да се конфискува.
19ReTweets56Favorites·Details
#2
Ако Власта сака да докаже дека "не се сите исти", еве им шанса. Нека го отпуштат Донев туристот под итно. Со тоа ќе испрати милион сигнали до службениците, до партиските полтрони, до народот, итн.
13ReTweets53Favorites·Details
#3
- Каде за Нова Година?
- Епа ај ако не ВМРО да ги вратиме!
7ReTweets24Favorites·Details
#4
"Обичниот" криминал на жмро е гола вода во однос на увозот на фалц лекови и горењето радиоактивен отпад ако се докажат како вистинити.
7ReTweets14Favorites·Details
#5
Маќедоња in a nutshell: Греење на дрво, дизел автомобили, неплански зградурини и пушење во затворени простории.
6ReTweets14Favorites·Details
#6
Како и што се сомневав, баграта ќе добие само про-форма казни колку да се рече дека ете имало некоја правда. Замисл… https://t.co/wxYVZz0Z1B
6ReTweets11Favorites·Details
#7
Дечкото што го имитира/имперсонира Грујо во #фчерашни капа доле.
3ReTweets18Favorites·Details
#8
#Апасиев е толку токсичен што веројатно е и единствената причина што тоа ванковското дувло наречено #Левица дожиева дебакл.
3ReTweets18Favorites·Details
#9
@6joco9 Тоаваравме ќумур. Хахахаха.
Ние дрва цепени носевме во подрум.
Значи која злоупотреба ни правеле мамицата нивна.
4ReTweets13Favorites·Details
#10
Можам да кажам дека оваа власт спинува приближно исто како и претходната. На пр. трубат дека ќе немало потреба граѓаните да поднесуваат ГДП, што не е вистина. Попрецизно само дел од граѓаните нема да поднесуваат, односно оние што немале екстра приходи во текот на годината.
4ReTweets9Favorites·Details
#11
А бе тоа е што се чудите. Порано имаше едно концентрирано зло против кое за чудо се создаде некоја критична маса на твотерс. И изгледаше убаво. Сега е спасувај се кој може. Кој замина во Влада, кој си остана режимски бот, кој твита против претходните два, кој не твита повеќе.
2ReTweets14Favorites·Details
#12
Шо знам, да не треба прво да се инвестира во ултра-ефикасен и евтин јавен превоз па после да се ставаат забрани за паркинг, налепници, итн.?
2ReTweets11Favorites·Details
#13
Скопје е практично дивоградба. Shanty town.
2ReTweets11Favorites·Details
#14
Ограбена Стопанска банка во Аеродром.
Ограбена пошта во Маџари.
Ограбена Халк банка во Бутел.
Убиен фудбалер во Аеродром.
За една седмица.
1ReTweets13Favorites·Details
#15
Миле ми текна, а да ставиме твитерџии за пратеници и да ги платиме по 20к денари месечно.
3ReTweets6Favorites·Details
#16
Ја гледам презентацијата за туризам на тој Донев и ми се плаче. Кои неспособни дилетанти, ццц.
2ReTweets9Favorites·Details
#17
Ако не јадел за доручек отскочно-распрскувачки колбас, очајно пециво за маренда, дрнч за ручек и ладни гранитирани макарони за вечера мал е за тебе.
3ReTweets5Favorites·Details
#18
Уште еден театар на недокваканиот судско-обвинителски систем во Македонија. Тој што ги бришел логовите од системот за прислушкување си доби само ШЕСТ МЕСЕЦИ условна казна. Лежете вие проста раја за ќебапи, марули и еден грам марихуана.
2ReTweets8Favorites·Details
#19
@JasnaKoteska @HGjorgievski @kraft_mk @PavleBogoevski @Zoran_Zaev @IvanaTufte Вистината е дека биле 84,014,000 денари за 2017-та (тоа е околу 1.3М евра). Телма излажа дека биле 600к евра за 2017-та. И наседнаа сите.
3ReTweets4Favorites·Details
#20
И да било техничка грешка бе Тунтев ти си координатор, во превод ТВОЈА грешка е. Правиш циркус од Собранието.
1ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чорбаџи Јаcorbadzija122
2KatttP.katttp66
3Jasna Koteskajasnakoteska60
4стефан3892sk55
5Влада на Македонијаvladamk48
6Poison Ivyhedera_genus48
7Katica Kulavkovakkulavkova47
8Lina Lulinalu123lu47
9Javashcarbonoxid42
10Mindрluмbеrmindplumber35