TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таинственото дете @tainstvenodete
#reach: 77304   ( 248th )
#followers: 4888   ( 547th )
#1
Македонец се порадувал на туѓ успех и преживеал.
35ReTweets94Favorites·Details
#2
Еве ви еден сноп светлина и чист воздух, само не тепајте се 🤘🤘 https://t.co/wOkvrnFeqX
11ReTweets50Favorites·Details
#3
Која боја само... https://t.co/lqkBwiCRSa
10ReTweets42Favorites·Details
#4
Замислете, и покрај вакво тешко време, уште има луѓе на светов.
11ReTweets27Favorites·Details
#5
Иако не сте совршени, барем пробајте да бидете искрени.
10ReTweets25Favorites·Details
#6
Од толку ветувања, забораваме до кај сме со исполнувањата.
10ReTweets23Favorites·Details
#7
Bake Rolls со срце на средина... https://t.co/1sTWDc7A2Q
3ReTweets31Favorites·Details
#8
Лепотицава 😀😀 https://t.co/MlGeStYfSN
1ReTweets34Favorites·Details
#9
“Реалноста е бескрајна борба помеѓу она што се случило и она што сакаме да го запомниме.“ Колку е само точно ова, не сте свесни.
6ReTweets16Favorites·Details
#10
Ама најинтересно е што од кога ќе се изнервираме за ситница, после тоа сфаќаме дека сме се напукале за џабе.
5ReTweets19Favorites·Details
#11
Кој блек фрајдеј, ова во Македонија е блек life.
5ReTweets18Favorites·Details
#12
Човек кој се радува на туѓа среќа, нема време за својата.
6ReTweets15Favorites·Details
#13
Не ми е сеедно, одлично ми е.
5ReTweets16Favorites·Details
#14
За да штедиш, треба да имаш пари.
3ReTweets21Favorites·Details
#15
Земам плата и 1/5 ми “лета“ за моиве дома, за лекови и друго... е тоа сум јас последниве неколку месеци, и кога ќе видам за што се расправате овде, имам чувство дека стварно имате подобар живот од мојов. Затоа цел живот се тешам со “Здравје Боже“.
4ReTweets17Favorites·Details
#16
Најредок вид на луѓе во денешно време? Оптимисти.
4ReTweets15Favorites·Details
#17
Кога ќе ви речат да оладите, оладувате или не?
2ReTweets21Favorites·Details
#18
Еден ден кога ќе бидам најсреќен, на никој нема да кажам.
2ReTweets20Favorites·Details
#19
За да ти се "олади" тиквата, треба да имаш нешто во нејзе, така?
4ReTweets13Favorites·Details
#20
Таман си влегол во убав сон, трепнуваш и се разбудуваш, чиста класика. #Доброутро
4ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Татина Принцезаtamitooo0723
2ФлопиДискетаmrgudam15
3МејЗprogramlabilna13
4⭐Бунтовничката⭐buntovnickata13
5❄Morgana Pendragon❄_lady_raven_9
6Дарлаmitevskad7
7Девојката од каса 6smeshka_7
8Кукуњавскаemmyllija7
9Д.Д.Ј.drndrnjarinja_6
10Бони Топbonitopp6