TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот @thedirektorot
#reach: 35432   ( 920rd )
#followers: 1497   ( 2143rd )
#1
Ние на работа не веруваме во #дијабетес. https://t.co/NlZARCwyaX
4ReTweets42Favorites·Details
#2
Не знам што не е јасно. https://t.co/1tDISbVMtN
7ReTweets17Favorites·Details
#3
Јас приватно копам Биткоини со чичко ми. #ТруСтори
4ReTweets12Favorites·Details
#4
Чувствата што го предизвикува инвестирањето и огромниот ROI се сами по себе оргазам.
#БизнисСоветиСоДиректорот
3ReTweets11Favorites·Details
#5
#ТвитерДоктор, колку кафиња смеам да испијам за 24 часа, а да немам инфаркт?
4ReTweets6Favorites·Details
#6
Кога денот ти е лош, а уште и сушито нема да ти се погоди... https://t.co/DR0MnGZ0Ir
1ReTweets14Favorites·Details
#7
#ОнаКога ќе се преселиш во канцеларија.
#воркахолик https://t.co/2OlC2VUEjY
2ReTweets11Favorites·Details
#8
Дали само мене Ленче од СЈО ми личи на Клер Андервуд од @HouseofCards?
#СЈО #HouseOfCards #Crossover 😍 https://t.co/UcaAtBntQp
1ReTweets11Favorites·Details
#9
Во воз сум со тројца тинејџери-хипстери, читаат весници (од хартија).
2ReTweets7Favorites·Details
#10
Апсолутна вистина.
„Јас сум супер, државата е крива што немам работа и пари“
*Има завршено ЕМУЦ со двојки + пола Ф… https://t.co/C3DnvUKzaJ
1ReTweets10Favorites·Details
#11
@Crnokosa123 Државата треба да се грижи за болните, а не граѓаните. Тој ако сака нека ги пие, шмрка, проебе парите, негови се. Ако случајно донира, алал да му е. Ама не можеме експлицитно да бараме да донира :/
2ReTweets6Favorites·Details
#12
@KateMagritte @darkhour_seeker @box_kiki @SDSMakedonija 102 пијани од 272 тестирани возеле. Мене ме чуди како не гинат повеќе луѓе.
Во врска со ноќниот живот, дефинитивно треба да се дозволи алкохол на 16-годишни како цела ЕУ, ама казните за тие што служат на 15-годишни да се зголемат 10-кратно.
2ReTweets5Favorites·Details
#13
Човек смета дека може да живее сам и не му е потребен друг сè додека не проба сам да залепи фластер на средина на грб.
0ReTweets11Favorites·Details
#14
Како да импресионираш англичани на состанок во три чекори.
1. Збори како да ти ја оперирале вилицата вчера
2. Повто… https://t.co/mRFJw05cTj
1ReTweets8Favorites·Details
#15
Во фирма не сме религиозни, ама пред да пуштиме нов софтвер во продукција јас се крстам, колегата од Ирак се моли на Алах, колегата Кинез се моли на Буда додека листа огласи за нова работа...
0ReTweets11Favorites·Details
#16
Денешни мои позиции на работа
06:00 програмер
10:00 проект менаџер
12:00 продавач
13:00 бизнис аналитичар
18:00 тестер
Вечер и ќе зачистам.
0ReTweets10Favorites·Details
#17
@GolemGorak Зошто некој би се срамел од одење на кафе?!
1ReTweets5Favorites·Details
#18
@ace_pilot15 @Bit0lcanka BEG - Nikola Tesla
FCO - da Vinci
BUD - Ferenz Liszt
MUC - Franz Josef Strauß
LPL - John Lenon
IST - Ataturk
FNC - Christiano Ronaldo
JFK - јасно
Не е ново да се користат имиња на личности за аеродроми, ама дали се исплати конфликт со Грција? Во Кавала се вика Александар Велики.
1ReTweets5Favorites·Details
#19
@AnaFiljana @GokoA1 - Мекдоналдс - економски неиздржано
- Старбакс - бетер
- Тестовите - ќе паднат сите
- Војска -… https://t.co/AHejYHZnLq
0ReTweets8Favorites·Details
#20
11 проблеми. Проценета тежина 18 денови.
Рок: 24 часа.
Workforce: Јас + 2 индијанци. Среќа што денес добивме нова кафе-машина во канцеларија
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џек на Линчомилениотdiridj23
2Cenece_ne22
3Чорбаџи Јаcorbadzija17
4Брендонbrendonov16
5Jovan Petrovjp_euro16
6Mindрluмbеrmindplumber13
7Игорче Развигорчеigor_rujo11
8Скрачиskraci11
9Nervoznatatoopersonal_111
10Александраfilipova_a11