TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The D J @thedjmkd
#reach: 56977   ( 484th )
#followers: 1571   ( 2050rd )
#1
@LOshGZE . #Двојазичност ?? #НеВоМоеИме !!!
1. Симни и Испечати во 2 примерока
2. Пополни
3. Помини до собрание до 16h , остави 1 примерок и земи си број од архивот
https://t.co/LVpTnnA7Gv https://t.co/kwekdXhjFe
40ReTweets53Favorites·Details
#3
Не те гласав за да ми воведеш #Двојазичност или да ќутиш ако некој проба да ја воведе.
#НеВоМоеИме
32ReTweets52Favorites·Details
#4
Од #Македонија писменост добија СИТЕ ОВИЕ!
(+🇦🇱-со латиница)

Ете зошто ти приграбуваат историја.

#Alfabetit #22Nëntor #KongresiiManastirit https://t.co/Ips2L8DDSr
28ReTweets53Favorites·Details
#5
Во менувачницата #МАКЕДОНИЈА, двајца криминалци се договорија да пролијат крв ако треба-за насила да земат нешто:

едниот #Јазикот...
другиот #Името...

Арно ама-по којзнае кој пат Домаќинот тоа не го дозволи.
И ја проли НИВНАТА крв на бул.Борис Трајковски.
#Симболика https://t.co/Em4D82AKaB
31ReTweets36Favorites·Details
#6
Без полиција со калашњикови.
Без страв дека ќе те нападнат/силуваат/убијат.

Не сме свесни што имаме.
Не ни треба #интеграција на #мигранти❗ https://t.co/KupYfM94qV
30ReTweets39Favorites·Details
#8
#СДСШ одлучи соодветно да го прослави #28nentori..со апсење на Македонски патриоти.
Мислиш случајно СЀ Е БАШ ДЕНЕС?
#РазбудиСе
#28Nëntori 🇦🇱 https://t.co/6kxVbHyz1m
28ReTweets40Favorites·Details
#9
Така ми се чини или пополека стануваме див запад?
Ако не па да купиме сите оружје...

#ЗаЖивот
24ReTweets37Favorites·Details
#10
#Живот -от на #СДСШ го осетија на некои места.
На пример во Фени.
Остатокот од #Македонија ќе го осети со првите повисоки сметки во Јануари.
21ReTweets28Favorites·Details
#11
#Местенка
#Macedonia parliament speaker onAir admits his foreknowledge/planning of events on 27 April 2017 #FalseFlag #DeepState #Soros https://t.co/RYOdMwmcrh
22ReTweets24Favorites·Details
#12
За Ноќен #Живот во #Прилеп и #Битола!😑
Но без гајле,#СДСШ не се грижи само за повисоки патни трошоци за себе,туку и #ЗаЖивот на полицајците. https://t.co/Llt2VKBAOt
20ReTweets24Favorites·Details
#13
Вистинските патриоти никогаш не ги плаши затворот.
Види #Историја.

#НиеСмеОтпорот
20ReTweets24Favorites·Details
#14
90% од граѓаните знаат Македонски.
Тие се ослободени од учење ,преведување и употреба на друг јазик.
Тоа е #Слобода. https://t.co/21QNlXLveO
19ReTweets27Favorites·Details
#15
"ЕЛЕМ"ќе гради 10 MegaWat-на соларна електрана.
Free Solar Energy🌞✅
Ама тебе ќе ти ја качат цената на струјата за 30% од Н.година
#ЗаЖивот☑
18ReTweets26Favorites·Details
#16
Не си само ти крив @PavleBogoevski.
Криво е и #ВМРО што не те осуди тебе и другите од #ШаренаРеволуција за #тероризам кога беше на власт. https://t.co/aKXsRSre0o
16ReTweets28Favorites·Details
#17
Апсеа и фашистите.
Апсеа и турците.
Вистинските патриоти не се уплашија.
#Историја #Македонија
#НиеСмеОтпорот
#НеВоМоеИме https://t.co/90XXbQn65d
17ReTweets23Favorites·Details
#18
Сакам позитивни луѓе.
13ReTweets32Favorites·Details
#19
Што е #Тероризам?
Дефиниција според Кривичен Законик на РМ:
https://t.co/0WYddHXqNp https://t.co/Y9wdzmQScI
15ReTweets25Favorites·Details
#20
-Ќе идеш ли?
=Да. Ама не заради ДПМНЕ.
Туку заради тие кои беа против #ТиранскаПлатформа,а кои #Хунта-та ги уапси
#NoOneLeftBehind
#Наши се! https://t.co/8s13bO5uhi
14ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1[Не]Видливиот™jovica_c16
2Ветеринарницаveterinarnica10
3Мајка Тереза_avivi_10
4Дарлаmitevskad9
5ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz9
6Наталиdajmunachovekot9
7Maximum Overtrollmaximovertroll7
8☆VoteForVilip☆ladybug14917
9Д.Д.Ј.drndrnjarinja_6
10Живчеzivce_ivanova6