TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бапчо @thefitzzz
#reach: 126753   ( 21st )
#followers: 20513   ( 11th )
#1
Ако не знаевте каква Вукојебина сме... За да се одбранат од Волци, дечиња од цело Бајловце со петарди во раце одат 5 километри пеш до школо... а вие само трпајте кеш за патни трошкови у лимузини црна ве земја појела, СРАМ И АРАМ !
146ReTweets331Favorites·Details
#2
Пратеничката плата треба да е еднаква со просечната, на крај краева они ја креираат политиката која резултира со таа сума !
70ReTweets188Favorites·Details
#3
На симпа продавачката у КАМ...
- Девојче имаш од тие фишермен лутите?
Немам дечко.
- А немаш дечко а? Ај дај ми број сеа.
56ReTweets220Favorites·Details
#4
Сакам да имам дебело детенце, да не се замарам дека ќе му ги собере прстите у штекер.
48ReTweets154Favorites·Details
#5
#НаДенешенДен 1869 е отворен Суецкиот Канал, изграден за 10 години, долг 193 км, го скратува патувањето за 7000 км...

500 метара на ПАРТИЗАНСКА СЕ РЕКОНСТРУИРААТ 9 ГОДИНИ.
45ReTweets163Favorites·Details
#6
Теута доби нов Градоначалнички мандат со што Тетово од Најзагаден град во Европа, сеа доби епитет на Најзаслужено Најзагаден град у Европа !
46ReTweets134Favorites·Details
#7
Агатангел прочитано обратно е ЛЕГНАТ АГА. Ако е легнат и го ранат со грозје на грб на сиромашен народ, ондак има логика а богами и симболика
38ReTweets140Favorites·Details
#8
Неучество на Еуросонг е може најбољиот досегашен потез на оваа Власт. Добро ок тоа и плус разрешувањето на Каракамишева од сите 450 места.
29ReTweets152Favorites·Details
#9
Пругата Софија - Скопје ќе биде готова во 2021-ва година. Фала курцу, конечно и ние да го видиме тој Бугарски Воз шо цело време го зборат.
31ReTweets143Favorites·Details
#10
Чим фураат: ''Ако ти смета пушењето, напушти го локалот'' Ондак, ако ти смета шо ја рокам Металика до 4 сабајле, напушти си го станот'' Позз
36ReTweets117Favorites·Details
#11
''ОВА СЕ 3 НАЈИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: ДАЛИ СИ МЕЃУ НИВ?''... Ако си ја отворил статијата, очигледно не си.
34ReTweets108Favorites·Details
#12
У ред, имате завршено Медицина, алал вера, не мора секоја слика да сте у мантили со скалпел у рука, спасујте животи не бркајте лајкови ебате
27ReTweets102Favorites·Details
#13
Глеам луѓе се бунат зошо МВР се фали дека казнила 120 души за возење у алкохолизирана состојба? Стварно не ја контате превентивната поента на давање толкав публицитет? Па сеа макар и 1 чоек од страв да не се качи у кола пијан, пак е успех ! утре тоа може да е брат ти, ќерка ти...
15ReTweets135Favorites·Details
#14
Гоце, а да напрајме нешо од црешава, ми делуе моќно !
- Питу брате, идејава ти е ТОП !
23ReTweets109Favorites·Details
#15
Зборено е со грешката, дефинитивно ке биде повторена.
29ReTweets91Favorites·Details
#16
Верујте, тој што вика ''Бујни гради'' е 100 пути поголем манијак од некој шо ти вика ''Добра Цицка ''.
14ReTweets117Favorites·Details
#17
Е јеботе иронија, ако Елвис Бајрам ги загуби изборите во Шутка, најверојатно ке заврши во Шутка.
18ReTweets101Favorites·Details
#18
Твитер да ували фора као пред да стиснеш ретвит или фејв, да не се гледаат бројките... тек тогаш ќе се поштуваат квалитетни и искрени твитој
20ReTweets93Favorites·Details
#19
'Екс Градоначалникот Митровски доби домашен притвор''... Сеа очекувам реакција од Анима Мунди... како тоа СОКОЛ да биде затворен во 4 зида !
21ReTweets89Favorites·Details
#20
Брат вечер ке го враќаш саатот?
- Да :D
А парите? Коа ке ми ги вратиш?
#Штама
17ReTweets83Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Обичен Александарsendvicsovegeta11
2gaša gastongtturbo16v8
3Пердуфpikabu006
4MilanFanabrahamlinkoln96
5Kristinalukanovska4
6Др Арсланагићarslajemenibog4
7Melisasakamdakazam3
8г. г. Еџedge9723
9Poison Ivyhedera_genus3
10(e)Мите Дупев123b00m3