TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Velma Kelly @thekate_rina
#reach: 33547   ( 976th )
#followers: 1635   ( 1960rd )
#1
Косово на протест во Сити Мол.
3ReTweets18Favorites·Details
#2
Овде ниедна не обелодени сексуално вознемирување од наши селебритис. Веројатно пошо ќе ги распнете или ќе завршат во ендек.
3ReTweets16Favorites·Details
#3
A вака според вас колку време треба да помине за да се даде конструктивна критика за новата влада? Пошо осеќам ко претходната и да не си отишла според многу потези.
2ReTweets17Favorites·Details
#4
На 13.11 ќе се преправаме дека градов се ослободи од фашисти меѓу кои немаше источни соседи? Со време да знам.
5ReTweets7Favorites·Details
#5
Јас пак мислев дека ќе стигнеме до дебати за превоз на миленици во јавен превоз, ние за цигарчињата се фативме.
2ReTweets12Favorites·Details
#6
Да ја вратиме старата скопска традиција - одење во кино за Нова Година. https://t.co/ZEpaJ54DqM
2ReTweets12Favorites·Details
#7
Букстар направи баш фина работа со носење на актуелни писателски имиња и правење настан од тоа. Се чисти воздухот :D
3ReTweets6Favorites·Details
#8
Не постои ниту еден репортер што не збори успано и што знае кај треба да стави точка. Да не зборам што имаат гадни гласови.
2ReTweets7Favorites·Details
#9
@Boychenn Треба да се избркаат од школо, а не устен укор добиле.
0ReTweets13Favorites·Details
#10
Јуси Адлер Олсен во Антолог @bookstar2017 https://t.co/DWamGSMsvA
2ReTweets6Favorites·Details
#11
Коко Шанел не почива мирно откако Спенџарска ја нарече ,,тетка Коко".
2ReTweets6Favorites·Details
#12
@thajoker_MK Среќа не се избрукавме, па искршивме нозе да го признаеме први. #дебилисме
2ReTweets5Favorites·Details
#13
Централна Балканска Република Македонија?
Абе идете удавете се
2ReTweets5Favorites·Details
#14
Ич немаат хемија Милена и докторов. 💁 #натерапија
0ReTweets9Favorites·Details
#15
Од Шилегов очекувам да преземе нешто околу фонтанине за пиење што шикаат вода за џабе.
0ReTweets9Favorites·Details
#16
@Sulimanovic Мораше ли да ми ја расипуваш серијата? :))
0ReTweets9Favorites·Details
#17
Зошто гледам дебата на Канал 5 кај што ФБ сељобери го вреѓаат Боки и тврдат дека хомосексуалност се лечи?! Мајко Македонијо што те гази?
0ReTweets9Favorites·Details
#18
Скопје уствари е the upside down штом залади и го покрие смог. https://t.co/pWPb3QfV4g
2ReTweets3Favorites·Details
#19
@jocoska Столе музичко од ЈБТ викаше „се` што е во мол, носи бол“.
1ReTweets6Favorites·Details
#20
Од овој 13.11 се преправаме дека Бугарите не ни ги пратија Евреите во логор? Или тоа само на филм беше?
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1PokojniTozajaopokojnitoza35
2KatttP.katttp32
3Wannabeiskulirana27
4Брусница Вејнthebatladym26
5лешперчеintra_venous26
6puellulahautemess__11
7Мутенtovornottov10
8Ljubišasulimanovic9
9Газдаgoranasroma9
10TI MOJE ZLATOsunloung3r8