TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

elverdaderopesimista @therealpsmst
#reach: 82623   ( 173rd )
#followers: 1529   ( 2101st )
#1
Жена ми ме однесе на концерт на ник кејв. Од ник кејв знам само една песна, таа со кајли миног. Од кајли миног знам и други песни.
9ReTweets95Favorites·Details
#2
добар дел од статиите на шарената револуција беа дека вмро во 2св соработувала со бугарскиот фашистички окупатор. и сега као више тој не постои. па со кого соработувала вмро?
23ReTweets46Favorites·Details
#3
Македонскиот филм за џоинт награден на меѓународен фестивал истиот ден кога МВР апсеше клинци за џоинт. Јако. https://t.co/1jsbgDlPf8
17ReTweets42Favorites·Details
#4
Кога МВР вели дека се прислушува само со наредба на суд согласно ЗСК, знајте дека:. #член175 https://t.co/ZQKyfpNLTq
25ReTweets16Favorites·Details
#5
пратенициве на сдсм ќе ја оправат државава само ако имаат службено возило и шофер. инаку не ти доаѓаат на седница бе брат.
17ReTweets39Favorites·Details
#6
И што викате ќе си лежат а?
Иво Вајгл: Заради состојбата во собранието, европската унија иницира помирување на власта и опозицијата
19ReTweets27Favorites·Details
#7
само иде:
патни трошоци успеавме
да наплатиме
ако не па ВМРО
да ги вратиме https://t.co/Tg0PQRiJ0V
20ReTweets22Favorites·Details
#8
И зоолошка е топ локација за,трговски и станови.
17ReTweets30Favorites·Details
#9
Не е точно дека закон за заштита од пушењето е единствен добар закон на вмро. И овој за прислушкување е добар,зошто инаку неќат да го сменат
14ReTweets37Favorites·Details
#10
Генерациите без детство и младост, ќе немаат ни старост. https://t.co/x1zeggyJUw
16ReTweets30Favorites·Details
#11
Македонија, тоа ти е само една голема градежна парцела.
15ReTweets28Favorites·Details
#12
Еве предлог: помали од 18, редовни студенти (вкл и докторски) и пензионери имаат бесплатна скопска. сите други плаќаат 6000 денари годишно и секој жител на СК има цело време картица за превоз во ЈСП.
13ReTweets31Favorites·Details
#13
ова е американскиот „службен весник“. сѐ достапно како што искача од конгрес: https://t.co/23qcSpp2u1 македонскиот службен венсик не дава бесплатен пристап на тековни закони, пошто за денешниве закони треба да се информираме догодина, ваљда?
17ReTweets17Favorites·Details
#14
ЈСП тендер за нафта наместо тендер за електрични автобуси. Акцизата и еколошките мерки. Важно оној со стар голф од Кучково да не може да го вози.
13ReTweets26Favorites·Details
#15
Честитки за пушачите. Ваљда и за тоа се боревте. Се надевам и добри цитостатици се вклучени во борбата.
13ReTweets23Favorites·Details
#16
Најголем буџет во историјата 2017 ВМРО проблем.
Најголем буџет во историјата 2018 СДСМ нема проблем.
Риспект.
13ReTweets23Favorites·Details
#17
Не сум експерт али можам да дадам и јас ваква изјава: Експерти: Аерозагадувањето е сложен проблем кој бара конкретни мерки
10ReTweets20Favorites·Details
#18
МинФин го менува законот за сметководители. Еве го мојот коментар:

Read: https://t.co/JAY7wWmynx
13ReTweets9Favorites·Details
#19
Возила, дизел, статистика, извор ДЗС.
https://t.co/UVbhAbKKTg
11ReTweets9Favorites·Details
#20
'За пет години ќе нема сметководители' - рекоа откако и начукаа на дејноста регулација и трошоци бог да чува. Сепак мислам хедсап на владата, со вакви глупи решенија (од вмро, што не ги менувате) за пет години ќе нема луѓе во МК, не па сметководители.
8ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jovan Petrovjp_euro26
2Шаркатакиkapetan_taki17
3КраФТkraft_mk16
4Фломастериjane_sk13
5Emil Atanasovskiemilatanasovski12
6Mindрluмbеrmindplumber11
7Slobodan Jakoskiflavrsavr11
8Даркоprokaznik710
9малиот кнез мишкинjakovfendu10
10Goran Peoskiazder9