TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баба Ванѓа @tikemikazes
#reach: 36382   ( 902nd )
#followers: 1580   ( 2027th )
#1
Извини што возам 101 и го загадувам воздухот, пошо имам 14 000 плата и не можам да си дозволам подобра кола, што морам да возам до центар бидејќи немам редовни автобуси и што не можам се да завршам се на точак.
6ReTweets20Favorites·Details
#2
Уште баничкава со пилешко во кари и бајадерава и чоко бисквитот и кроасанот и на диета ќе бидам.
4ReTweets11Favorites·Details
#3
- А ти што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?
-Прееманципирана жена.
3ReTweets11Favorites·Details
#4
Queen - Bohemian Rhapsody (Official Video) https://t.co/z9HWWNztOT via @YouTube
2ReTweets7Favorites·Details
#5
Mirror mirror in my hand, who's the craziest in this land?
2ReTweets5Favorites·Details
#6
#Упс Дечки. Абе дечки. https://t.co/i3xlWoCZ64
2ReTweets5Favorites·Details
#7
Ми ѕвонеа од Украина. Изгледа преку terms and conditions сум се продала сама себе.
1ReTweets7Favorites·Details
#8
Кога нешто силно посакувам од срце и со чист разум целата Вселена прави заговор да не го оствари тоа.
2ReTweets4Favorites·Details
#9
А дечињата шо просат на дожд и се кријат под картони, херои се?
2ReTweets4Favorites·Details
#10
Само необразовани луѓе може да направат кампања против ПРЕЕМАНЦИПИРАНА ЖЕНА.
2ReTweets3Favorites·Details
#11
Со розе вино најубаво идат тамбураши.
1ReTweets5Favorites·Details
#12
-Една палачинка ве молам
-Со?
-Со цијанид, фала. За носење.
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Епа ај ако не 140 карактери да вратиме!
1ReTweets5Favorites·Details
#14
#15
- Многу си паметна ко за женско
- И ти си многу паметен ко за вол
1ReTweets5Favorites·Details
#16
Другар доби телефон од т-мобиле, а ја ни seen не добивам :(
1ReTweets4Favorites·Details
#17
@BazeLazevski Една недела макс
1ReTweets3Favorites·Details
#18
Како тоа можам да бидам прееманципирана??
(ОБНОВЕНО) Скандалозна кампања за еманципираните жени: https://t.co/cQX95nhvoy
1ReTweets3Favorites·Details
#19
Заглавена на 140 ко шо сум заглавена на факс.
1ReTweets3Favorites·Details
#20
Македонија доби нов суперхерој:Бајкмен,секогаш тука за да каже дека лошо си паркиран и дека со точак можеш сегде да стигнеш и се да завршиш!
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Аритмијаsnowgirly230
2Ранкоsrbak30
3Битолчанкаbit0lcanka29
4Малегриа_malegria27
5FunNckManistefanovski9
6бушавpoceldendoma6
7G0dHatesUsAllgospodnemrazi4
831partizangunner4
9Тој црниотtojcrniot4
10В!Данаvidanadesign4