TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трип @tiptripmal
#reach: 13778   ( 2040rd )
#followers: 4002   ( 709th )
#1
Најстрашно заболување на срцето е добрата меморија.
5ReTweets17Favorites·Details
#2
Само другарка ми е. #КлишеМуабети
2ReTweets10Favorites·Details
#3
Ако ме почитуваш, ќе ме сослушаш, ако ме сакаш, ќе ме разбереш.
1ReTweets7Favorites·Details
#4
Правило е кога ќе се начукаш и кога ќе си легнеш да го почувствуваш пак најгрозното чувство што го имаш доживеано, и да не заспиеш.
2ReTweets3Favorites·Details
#5
Не барајте дечковци, ви ги украдоа дадичките со “излези со мене ќе ти дадам уште на прво глеање”.
1ReTweets5Favorites·Details
#6
А јас со другар ми не знам уште колку, само другари ќе останеме. #Вруче
0ReTweets7Favorites·Details
#7
Излезете од тие коцките што те си ги изградиле околу себе, од сите правила и ограничувања. Дивејте малку, тоа ви треба.
1ReTweets2Favorites·Details
#8
Од се во животов ми фали едно опасно лапање, со засилено дишење и да не знаеш кај попрво да го задрапаш.
0ReTweets4Favorites·Details
#9
Ја пијана твитам, он пијан на друга и се јавува, и така со животот.
0ReTweets3Favorites·Details
#10
Викаат дека не е битно дали чашата е полупразна или полуполна, туку дали тоа што е во чашата ќе ја изгаси вашата жед.
0ReTweets3Favorites·Details
#11
Не бе не, некогаш не знаеш што да напраиш и тоа е тоа. Се губиш.
0ReTweets3Favorites·Details
#12
@zombific @SmoothManMk @PashaIskender Или друга некоја теорија е дека само сака да се ебе со Тој и Тој зашо и е нај… https://t.co/g0R7dBt6FS
0ReTweets2Favorites·Details
#13
@zombific @SmoothManMk @PashaIskender хахахаххаха (Y)
0ReTweets2Favorites·Details
#14
Не е тоа што мислиш. #КлишеМуабети
0ReTweets2Favorites·Details
#15
И ја би му се сликала гола, ама не му верувам.
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@SmoothManMk @PashaIskender @zombific
Има бе дечкиии ја знам неколку од кај мене и неколку од пошироко и се обраќаат со тие зборови..
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@zombific @SmoothManMk @PashaIskender Епа рачунај дека очајот е во преголема мера овде, а некој треба да си ја дока… https://t.co/w1qa5Ey2rS
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@zombific @SmoothManMk @PashaIskender Да, точно, ма не сите ја етикетираат така. На некој му одговара, ќе праи шо ќ… https://t.co/NDBA4Ktjpn
0ReTweets1Favorites·Details
#19
Тешко е кога си силен за другите и заби стискаш само за другите, дур да трепнеш поминало времето за себе и си станал отпорен на се.
0ReTweets1Favorites·Details
#20
8 people followed me and one person unfollowed me // automatically checked by https://t.co/pG7YIDd9yt
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1зомбиzombific5
2Хер Искендер Пашаpashaiskender5
3Поглиачиsmoothmanmk5