TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ти реков @tirekovmikaza
#reach: 40479   ( 740rd )
#followers: 0   ( 30817th )
#1
Не очекувај искреност од оној кој нема храброст во очи да те погледне...
30ReTweets74Favorites·Details
#2
Немаше храброст и побегна...јас изгубив кукавица..а тој изгуби голема љубов...
22ReTweets60Favorites·Details
#3
Невозможна љубов признавам само кога едната страна се откажува без борба...
23ReTweets44Favorites·Details
#4
Кога ќе сфатиш дека рамнодушноста пристигнала...станува се безначајно и без цел...
19ReTweets49Favorites·Details
#5
Останаа мисли премолчени...да ја стегаат душата ..да не пушти глас...
15ReTweets37Favorites·Details
#6
И најголемиот непријател немаше да ме повреди..ко што направи ти..
13ReTweets30Favorites·Details
#8
Тишината секогаш дава најгласни одговори на тивките мисли кои се измачуваат со прашања...
11ReTweets24Favorites·Details
#9
https://t.co/M49GGBsOVv Djordje Balasevic....Prica o Vasi Ladackom
9ReTweets19Favorites·Details
#10
Со тешки чекори минатото те влече назад и те гуши во спомените душа што горат...
7ReTweets19Favorites·Details
#11
Parni valjak...Kada me dotakne....https://t.co/l1tUqJGPSA
6ReTweets19Favorites·Details
#12
Големо е разочарувањето кога во едни очи ќе ја видиш лажната љубов која си ја сметал за животен двигател..
6ReTweets19Favorites·Details
#13
Viktorija...Daj ne pitaj...😞https://t.co/CVaw6n5ODT
7ReTweets16Favorites·Details
#14
Колку вреди еден човек...кога се издигнува врз деградирањето на мојата личност?
6ReTweets19Favorites·Details
#15
Животот поминува како прочитаните страници на една книга...некои само ги прелистуваме, а некои темелно ги читаме...… https://t.co/ZJGrLEA10D
6ReTweets18Favorites·Details
#16
Сите мои победи се и мои порази кога сум без тебе...
6ReTweets16Favorites·Details
#17
Најголемите бродоломи се случуваат на копно....во човековата душа
7ReTweets12Favorites·Details
#18
Djordje Balasevic...Zivot je more......https://t.co/1AHmEwLC4i
4ReTweets17Favorites·Details
#19
Штом ноќта стивне..болката во градите се зголемува...
мислите горат...а душата со внатрешниот врисок бара спас во тишината..
5ReTweets12Favorites·Details
#20
Ono, kad ti je krvna grupa 0 pozitivna, pa svima odgovara i svi ti je piju.😅
3ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1leonidsparleonidspar111
2Каља ☆katemagritte3
3Lady Raven_lady_raven_3
4Мимикријаmajaspasovska13
5ТониМилиониantonio_petrov_2
6САЛЕsale_zver2
7Ружин ®1_ruzin2
8iBOY☘️yelrambobtwo2
9PreminPortalpreminportal1
10На Дедо Најпаметниотi_najubaviot1