TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

trip_e @trip_e
#reach: 29147   ( 1149th )
#followers: 649   ( 4712nd )
#1
Сањав дека делеле субвенции за кавер бендови.
2ReTweets39Favorites·Details
#2
Еј, ако некој е тагува по старо Скопје, нека влезе у пошта, таму е уште исто ко на времето
7ReTweets24Favorites·Details
#3
AERODROMO DA SE VIKA "BITOLA NEMA" HHEHEHEHE
5ReTweets25Favorites·Details
#4
1ReTweets13Favorites·Details
#5
Едно бате тука у бус си има испринтано текстови од nick cave и си ги учи пред концерт. Тоа е прав фан.
1ReTweets11Favorites·Details
#6
Сезонава да изјавиш дека Скопје е тапа и дека нишо не се дешава, можи и до тебе е проблемот
1ReTweets8Favorites·Details
#7
Вчера тоа колачите од кетерингот на исцелител не ме удрија ич, не ме пипнаа :(
1ReTweets8Favorites·Details
#8
Спремам проектче нешо https://t.co/zftArkLxPc
1ReTweets5Favorites·Details
#9
На ваше место, би дошол да го гледам ова вечер во МКЦ Zola Jesus - Soak (Official Audio) https://t.co/cut0GZzF6g
2ReTweets2Favorites·Details
#10
Бев у мкц ресторанот на латино танци, убаво беше, така секташки некако, ми се свиѓа, би идел пак.
0ReTweets8Favorites·Details
#11
#12
Толку го сакам аеродром шо 4 месеци плаќам кирија у центар и немам срце да се преселам :(
0ReTweets7Favorites·Details
#13
песма ко за на дош pj harvey & thom yorke 'this mess we're in' белить https://t.co/jH7ltOzFcY
1ReTweets4Favorites·Details
#14
New Order - Age Of Consent https://t.co/QiFrv5kGxI
1ReTweets3Favorites·Details
#15
The Weeping Song - Nick Cave & The Bad Seeds lyrics https://t.co/xsRT3XC72M
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Sizemaf nof telefon so tfiter https://t.co/BPYObpHPlF
0ReTweets6Favorites·Details
#17
Видео што не требаше да го гледам денес: Moby како свири боса нова кавер од sweet child o mine
0ReTweets5Favorites·Details
#18
#19
Да се врати ЕМО у мода ако можи
0ReTweets5Favorites·Details
#20
Сосема неочекувано... изненаден сум и немам зборови. Сакам да им се заблагодарам на сите… https://t.co/g1R5soAvZh
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Natashaboychenn10
2👉😎👉 zoop_alex22559
3tsmoon__safari8
4RēnåTabaad_influence6
5Aleksandar Gavrovskigatscho5
6Шукар Чавелаjovanatozija5
7DJ Gocedjgoce5
8Ivan Ilievbaaaaaanoo4
9Darko Arsovskidarsovec4
10Petra Tasevapifpufpaf4