TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитагора 🍻 @tvitagora
#reach: 73463   ( 222nd )
#followers: 14577   ( 31st )
#1
Научно е докажано дека една ќе ти ебе матер за сите.
51ReTweets142Favorites·Details
#2
Може да најдете работа и без партиска книшка ама треба малце да го испотите шупакот. Сте научиле све на мазно ебаве лингурите.
37ReTweets140Favorites·Details
#3
Ако солзи правеле златен прстен ја до сеа златара ќе отворев.
42ReTweets123Favorites·Details
#4
Не дозволувајте инаетот и егото да ви го уништат животот.
45ReTweets110Favorites·Details
#5
Нема ништо потешко од збогум со гушкање.
37ReTweets98Favorites·Details
#6
Гледајте вие да бидете среќни. Другите секако ќе ве заебат.
28ReTweets100Favorites·Details
#7
Колку побрзо се помириш со вистината толку побрзо ќе кренеш напред.
23ReTweets67Favorites·Details
#8
Легендата вели дека има некој што кажал "у гужва сум ќе ти ѕвонам покасно" и стварно му ѕвонел.
18ReTweets79Favorites·Details
#9
Твитер секогаш бил социјална мрежа за критикување преку заебанција и сарказам. Така да не ми паламудете многу дека треба озбилно да се твита
17ReTweets70Favorites·Details
#10
Не може да викаш "чиста Македонија" а да не си бањат 2 недели. https://t.co/MDEMzwnlZe
18ReTweets64Favorites·Details
#11
Ми рече "човек никогаш не се менува"
Не, се менува, ако сака!
18ReTweets57Favorites·Details
#12
Не може Мирослав Илиќ да има концерт у мк а ја да не ја ставам сликава на тл https://t.co/kP7zzPFXMK
14ReTweets61Favorites·Details
#13
Сите ми раскинале со реченицата: "Ти си добар човек ќе најдеш подобра"

Да ама изгледа сум глуп.
7ReTweets75Favorites·Details
#14
Кое му е омилено пиво на Даниел Кајмаковски?
-Ѕидарско.
12ReTweets53Favorites·Details
#15
Дајте му ги сите бубамари на Сашко за песнава и нека заврши бубамарава #златнабубамара2017
9ReTweets59Favorites·Details
#16
Ми иде некој ден да и отидам и речам: Добро бе маму тибам до кога планираш вака секоја ноќ да те сонувам?
8ReTweets53Favorites·Details
#17
Толку сум сјебан што сум заборавил како треба да се пуштам на женски.
8ReTweets52Favorites·Details
#18
Да имаш прекрасно писмо како кирилица и да пишуваш на латиница треба нешо да ти фали. Ама озбилно.
9ReTweets45Favorites·Details
#19
"Здраво, кај може да си купам нов живот"?

*јас на бувљак*
10ReTweets39Favorites·Details
#20
Луѓееееее сестра ми се врати од Таџикистан АААААААААААА 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍 https://t.co/a46hJhrpNK
3ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mалечка_mimkaa_35
2Омај(фаќин)гад!0majgad20
3ДрнДрнЈaрињamadampepperpote9
4Poison Ivyhedera_genus8
5Joséfina 👑tetkatrende8
6Марче? Да, јас сум!markoratatata6
758мицаjaven_prevoz6
8Трпанаnatalijaaat6
9Níveafrencique5
10Кетрин оф Арагонkejtofaragon5