TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

твитерана. 👑 @tviterana
#reach: 105641   ( 58th )
#followers: 9152   ( 160rd )
#1
Дечки, ако познавате некој кому му треба/бара жена за чистење или чување на старо изнемоштено лице, пишете ми. Една фина женичка има потреба од работа, па взаемно би си помогнале . ☺️
Ве молам за РТ.
146ReTweets38Favorites·Details
#2
пекинезерот да беше човек, ќе беше искомплексирано билдерче од метро и пеесе.
40ReTweets156Favorites·Details
#3
Зошто само велосипедисти ви се градски херои? А, овие што користат јавен превоз и одат пеш? 🤔
Јебало ве помодарство.😒
28ReTweets187Favorites·Details
#4
s k r o z :)))) https://t.co/BRLZlYc5wm
27ReTweets102Favorites·Details
#5
Јас: “многу сум толерантна и имам разбирање за луѓето”

Исто јас: https://t.co/nb3DVSQGXn
25ReTweets80Favorites·Details
#7
Јас: многу сакам да готвам, сакам да си отворам ресторан!
Исто јас: https://t.co/G4sKiuXJlG
20ReTweets84Favorites·Details
#8
Немам позитивно мислење за луѓе што не си го знаат матичниот број на памет.
12ReTweets67Favorites·Details
#9
*вметнува стручни термини

за да звучи попаметен

**не знае што значат
13ReTweets63Favorites·Details
#10
мајка ми во школо: „е, како петка, она ништо дома не учеше...“ https://t.co/TWx1BIjbgJ
16ReTweets54Favorites·Details
#11
- “еј, извини, не те препознав!”

*ја препознав*
11ReTweets69Favorites·Details
#13
Дечки, колегите од Реактор прават истражување во врска со опсегот на насилството врз жени и девојки на јавни места во Скопје. Би било од голема корист да пополните.
И ве молам за РТ.
https://t.co/w8to0Fbw54
24ReTweets4Favorites·Details
#14
@pikabu00 Не. Туку мажи што мислат дека се сами затоа што немаат пари. Пошо инаку карактерот и физичкиот изглед мислат дека им е 10/10.
8ReTweets37Favorites·Details
#15
Знаете што е тажно?
- Секогаш кога има настани на тема: родова еднаквост, има вкупно 2-3 мажи на истите.
6ReTweets40Favorites·Details
#16
facebook memory: слика од мене и бившата другарка како гледаме филм https://t.co/BlyuA0PTXg
5ReTweets41Favorites·Details
#17
не искачам вечер, зошто ќе читам за Каталонија. Може утре на твитер ќе ме праша некој, нема да знам, срамота е...
5ReTweets36Favorites·Details
#18
Не е проблем што ми трепкаат сијалиците во тоалет, проблем е што ми трепкаат откако изгледав цела сезона Stranger Things.
4ReTweets37Favorites·Details
#19
Кучето нема да те лаже дека ќе спие кај другарка за 17 години од коа ќе го земеш.
5ReTweets31Favorites·Details
#20
едно време мислев дека само партиски фанатици изнесуваат толку без врска аргументи, ама после тоа пушачите се крена… https://t.co/DQCjWFepLI
9ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пердуфpikabu0014
2Бонсаи_acidiborici13
3Бледолики Џентлменpremnogulichno11
4Јанаjanagochevska8
5elverdaderopesimistatherealpsmst6
6Г-ѓа Старкmarincepink5
7Ентропијаsanjalazanja5
8TrashPanda™ 🐨strezovski5
9Горазд Тамара Илиевиnoluckmakedonec5
10[Не]Видливиот™jovica_c4