TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бартоломеј @umnobolen
#reach: 58874   ( 415th )
#followers: 2724   ( 1147th )
#1
Една насмевка не може да го смени светот. Но твојата го менува мојот.
14ReTweets32Favorites·Details
#2
Слушај, но не го губи сопствениот глас.
9ReTweets24Favorites·Details
#3
Обожавам врнежливи денови, мирис на стари книги, врело кафе и бојата на твоите очи
8ReTweets23Favorites·Details
#4
Јас останував кога не требаше, ти замина кога не требаше...
7ReTweets21Favorites·Details
#5
Стравот го прави лавот поголем отколку што е
8ReTweets17Favorites·Details
#6
Денеска е дента за кој вчера се грижеше..
8ReTweets15Favorites·Details
#7
Живото е прост, луѓето се комплицирани
8ReTweets15Favorites·Details
#8
Биди со некој што те инспирира да бидеш лоша
8ReTweets13Favorites·Details
#9
Секогаш облекувај се како да ќе ја видиш љубовта на твојот живот
3ReTweets22Favorites·Details
#10
Прашувај повеќе отколку што збориш, сите уживаат да зборуваат за себе
5ReTweets15Favorites·Details
#11
Зборете што сакате за жениве, ама моќта една реченица да ја претвориш во шест часовна кавга не е за потценување
5ReTweets13Favorites·Details
#12
Најдобар бакнеж е оној после илјада бакнежи разменети со очите
4ReTweets14Favorites·Details
#13
Понекогаш, најдобра реакција е да не изреагираш
4ReTweets14Favorites·Details
#14
Не слушај со намера да слушнеш, слушај со намера да разбереш..
6ReTweets7Favorites·Details
#15
Во случај да се запрашуваш, да уште е само твое
5ReTweets10Favorites·Details
#16
Искреноста има толку моќ што многу малку луѓе ја совладуваат..
4ReTweets10Favorites·Details
#17
Убавината на една жена не се гледа, таа посебно се истражува..
4ReTweets9Favorites·Details
#18
Кога ги бројам гревовите, тебе те пребројувам два пати!
3ReTweets11Favorites·Details
#19
Јас сум цел океан заробен во капка дожд.
3ReTweets10Favorites·Details
#20
Најголема лага што си ја кажувам - "Не запишувај ќе запамтиш"
3ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1⭐Мамичка⭐mladamama036
2Evianaveevian6
3Poison Ivyhedera_genus5
4Ќерката на Пашатаkerkatanapasata4
5Morgana Pendragon_lady_raven_3
6Mаринчеmarincencence3
7La Perra Friaperra_fria2
8🐇tiliaiv2
9101от101ot1
10Вукашинdarkowolf1