TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Феј @unejardin
#reach: 82361   ( 179th )
#followers: 1874   ( 1683rd )
#1
Трпение е особина за медал.
29ReTweets71Favorites·Details
#2
Биди си ти. Успева секојпат, вака или онака.
21ReTweets64Favorites·Details
#3
Ако нешто мразам е да давам отчет, особено на небитни.
22ReTweets48Favorites·Details
#4
Of course you do tango. All you need is a good tango lead. *
20ReTweets46Favorites·Details
#5
Дали ти рекла некоја дека си убав освен мајка ти?
10ReTweets63Favorites·Details
#7
Добро утро * https://t.co/utm1WjUUjs
8ReTweets61Favorites·Details
#8
Еднаш може ќе се научиме дека треба да реагираме на лош сервис и производ, како што реагираме на лоша политика.
12ReTweets42Favorites·Details
#9
Облечи го тоа што дента сакаш да го носиш. Тоа, најубавото. Ќе му дојде како да го штедиш живеењето.
12ReTweets39Favorites·Details
#10
Инаку денес е Св. Кузман и Дамјан, галичка слава т.н. Врача. Дедо ми правеше сарми и две други јадења. Имаше костени и овошје. Благо мислам немаше. Не собираше цела фамилија и сите 14 внуци. Среќата беше на 13-ти ноември.
6ReTweets56Favorites·Details
#11
Скопје не е да го живееш без машина за сушење алишта.
6ReTweets54Favorites·Details
#12
It is beyond your capacity to understand that it is beyond your capacity.
11ReTweets34Favorites·Details
#13
Убав е мајко, ама вика "викај ура".
5ReTweets36Favorites·Details
#14
Искрено и директно, без фол, без глума. ❤️
7ReTweets29Favorites·Details
#15
Да не ова, да не она. А бркајте си работа, ја моја.
8ReTweets25Favorites·Details
#16
Нема да ме разбереш ако бараш нешто друго во тоа што го кажувам.
10ReTweets17Favorites·Details
#17
Безсуштинското или најсуштинското на: “па што?”.
8ReTweets21Favorites·Details
#18
Денес е многу битно правилно да се искористи сонцето.
2ReTweets37Favorites·Details
#19
-кај си?
-еве поминувам кај Пирамида.
#скопскикоординати
6ReTweets25Favorites·Details
#20
Добро, рековме црно чоколадо може и цело. Океј. Се шегувам, оставив еден ред :)
4ReTweets26Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog111
2Wannabeiskulirana68
3Д.Д.Ј.drndrnjarinja_63
4gaša gastongtturbo16v49
5Душовадникотvlatkovski43
6Girl With Mousy Hairkalakurnica42
7Ибе Паликуќаibe_palikukja33
8Canadian Coyotespacebloomp26
9баба зинетиcentraphor0918
10Lilithsanjichak_17