TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леголас @vajldy
#reach: 130825   ( 15th )
#followers: 1720   ( 1859th )
#1
Sakam momci so detski duh

jas: https://t.co/jYNf60P9Ag
61ReTweets209Favorites·Details
#2
Му викам на внук ми (2): Зошто си ги скршил новите играчки?
Внук ми (2): Епа ај ако не ВМРО да ги вратиме!
61ReTweets199Favorites·Details
#3
Сеа свирам на протести, а после ќе и го свирнам на s e s t r a t i https://t.co/ghP5qsqUE8
55ReTweets199Favorites·Details
#4
*Првите 30 минути на слава*
Како на работа?
- добро..
Како е девојчето?
- добро..
Како со факсот?
- Па добро...
*После неколку пива* Абе Македонија не е држава бе.

Јас: https://t.co/wnk05YyVLe
50ReTweets162Favorites·Details
#5
Ја фаќаш, ја прибиваш до себе и тивко на увце и шепнуваш:
Epa aj ako ne VMRO da gi vratime?🤫😌
43ReTweets145Favorites·Details
#6
Te mislam😉🥤 https://t.co/FoyWzFavcv
43ReTweets141Favorites·Details
#7
Во мое време "Сакаш да се фатиме" беше најстресната реченица.
39ReTweets143Favorites·Details
#8
FYROM дефиниција за луѓе:
Има тетоважа -Наркоман
Има кола -Татин Син
Вежба -Слепец на Хемии
Пие пиво од флаша - Цепи 5 кубика дрва
41ReTweets132Favorites·Details
#9
Дојди ќе глеаме филм со John Wayne.

*По неколку пива* https://t.co/I8U4WC6swh
42ReTweets112Favorites·Details
#10
Она: Сакам машки што играат оро убаво.

Jас: https://t.co/9oTMZEDK8F
41ReTweets114Favorites·Details
#11
Фотографијата ја направи Јовица изутринава во 8:34, a локацијата е градски парк
Сликано е со Iphone x додека го пи… https://t.co/PjUk9l0yRV
21ReTweets168Favorites·Details
#12
Odvreme navreme te mislam😉😉😘😘💅💅 https://t.co/i3EOhQMyJ5
31ReTweets137Favorites·Details
#13
Марија(3) го прашува внук ми(2) зошто не си играл со неа вчера.
Внук ми и вика бев со s e s t r a t i (5).
32ReTweets127Favorites·Details
#14
Таа: Сакам графички дизајнери.

Јас: https://t.co/pEX12ouOJj
37ReTweets104Favorites·Details
#15
KAD MI KUCNE ZADNJI CAS, TI CES BITI MOJ BY PASS https://t.co/ng0d5qZkIB
29ReTweets118Favorites·Details
#16
@VlatkoVasilj Брату ако ти ги срчам твитовите за Талат Џафери, ќе нема да ти стигнат парите за данок.
38ReTweets87Favorites·Details
#17
Го носам внук ми(3) во парк на прошетка, ги глеаме како летаат авионите и ми вика: Вујче да бегаме, ќе ни пуштат алуминиум американциве.
24ReTweets123Favorites·Details
#18
Brat mobilniot mi se punese vo drugata soba i ne vidov deka si mi vrtel
37ReTweets81Favorites·Details
#19
The floor is s e s t r a t i

⬇️ https://t.co/YJLw2tqN2D
32ReTweets93Favorites·Details
#20
*hiding from a serial killer*
me: omg I'm gonna die if hе finds me
killer: Епа ај ако не...
ме: да ги вратиме ВМРО?! https://t.co/haODxxvHGA
30ReTweets99Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1[Не]Видливиот™jovica_c102
2✨БизуБизуim_reincarnated74
3џеновезеxenoveze66
4Џусоф Лемонvelko_a65
5Стормрејџ во есенstrastniot50
6zgodan krastavac 🥒kroffni4ka47
7🇦🇱 Командант Шеваљ Jr. 🇦🇱el_megunogovic43
8🚨🐶 Animal Friendly™ 🐶🚨vmro_do_grop35
9Венцо Утовар-Истоварkamijon00730
10Г.Влатко Вердерvlatko_werder30