TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Васил Чакаларов @vasi1cakalarov
#reach: 57868   ( 386th )
#followers: 2004   ( 1555th )
#1
Oва на сликава е сила. Сила која застанува зад Македонија, против одродените и надворешниот фактор кој решил да ја… https://t.co/x1g5WURc1J
56ReTweets111Favorites·Details
#2
Комуњариве го напаѓаат со коментари таткото на убиеното дете во случај „Монструм". Па добро бе пизда ви матер,имате мозок? Дали имате мозок?
58ReTweets95Favorites·Details
#3
Притвор за Едмонд Темелко, слобода за Бајруш, Красниќи и останата компанија. Дојде живот во Македонија, ама за кој? Удри по своите.
#Резил
51ReTweets99Favorites·Details
#4
Тие што кркаат морски плодови, бадеми и фстаци, пред бина. Останатите обични смртници на растојание од 20 метри од… https://t.co/MO8qA4RiEF
43ReTweets74Favorites·Details
#5
Три работи кои нема да ги видите во скоро:
1.Халеева комета
2.Јети
3.Програма на СДС за локални избори
38ReTweets69Favorites·Details
#6
Македонци од Кичево, членови и симпатизери на СДС, ќе ви речат да го поддржите кандидатот од ДУИ. Подобар тест за македонското во вас амин!
36ReTweets70Favorites·Details
#7
Ова се Македонци во Кичево, бројка ни малку за потценување!
И одродените од СДС јавно повикуваат нивните да гласаа… https://t.co/DFcjmlpnAw
33ReTweets73Favorites·Details
#8
Едно прашање до комуњари:Како ќе ја враќате ПРАВДАТА бе сонциња кога лидерот ви е двојно аболициран? Знаете дека едно со друго се исклучува?
36ReTweets63Favorites·Details
#9
И после очекуваш овие да ти водат кампања и да се залагаат за подобрување на животот во Општината, кога основни пра… https://t.co/yDAr8cyqHL
36ReTweets61Favorites·Details
#10
Не само што нема да ви дадат живот, туку и крвта ќе ви ја испијат пошто тоа им е хоби. 684 затворени фабрики, 200.000 на улица.
#СДСникогаш
34ReTweets63Favorites·Details
#11
За добар сендвич, нема лош митинг.
-Стара комуњарска
30ReTweets74Favorites·Details
#12
Грчко-македонски тим за менување учебници и историја.
Бугарско-македонски тим за менување учебници и историја.
Нека не пишат кенгури ако не?
31ReTweets69Favorites·Details
#13
Jaка оваа слободарска политика бе. Тој кандидат за градоначалник што не ти одговара , или го пукаш или го претепуваш.

#КоПреживиПричаче
28ReTweets54Favorites·Details
#14
Супер момент на некој од митинзите на СДС, да настапи Рамуш Харадинај, како гостин од надвор.
28ReTweets48Favorites·Details
#15
Прилеп е вмровски град. Толку. https://t.co/viYIR4zIJK
20ReTweets69Favorites·Details
#16
Народе кој те поткупуваат и ти ветуваат работни места, размисли!Ветувањата лажни ќе поминат, парите ќе се потрошат.
Државата назад нема!
23ReTweets56Favorites·Details
#17
Со укинување на забраната за купување алкохол после 19/21h и сега смена на закон за пушење оправдани се 500 милиони задолжување.
Браво СДС.
24ReTweets53Favorites·Details
#18
Разликата меѓу партија која без страв стои зад народот (1) и одродени платеници кои стојат подалеку дури и од своит… https://t.co/Pbz71T1fYQ
25ReTweets48Favorites·Details
#19
Цехот што ќе го плати Македонија за албанските гласови со кои СДС крои математика нема да е канализација во Арачиново. Мисли пред да гласаш.
26ReTweets43Favorites·Details
#20
#РадаВоПрилеп очи в очи со сликата на големиот Ченто https://t.co/LodmXUsUB4
22ReTweets54Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Boris📱Nevermoreborisnevermore15
2Кокранfortifikacija15
3чичo Цилеkrlukmisto14
4Чорбаџи Јаcorbadzija13
5☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z12
6Константинt_m___n11
7LuckyGirl4luckygirl444410
8Злобната Султанаdrznedajbre10
9Aleksandaracedim9
10Сакам да кажамkazamda9