TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џусоф Лемон @velko_a
#reach: 39089   ( 824th )
#followers: 2546   ( 1251st )
#1
Аеродромите имаат видено поискрени бакнежи од сали за венчавки. Ѕидовите на болниците слушнале повеќе молитви отколку ѕидовите на црквите!
30ReTweets103Favorites·Details
#2
облечи ги моите чевли изоди 10км. па после можеш да ми судиш. https://t.co/WgwySaENv4
17ReTweets63Favorites·Details
#3
И Влатко Вердер основаше земјоделски клан, а ти уште не ми пиша..
10ReTweets36Favorites·Details
#4
6ReTweets27Favorites·Details
#5
👇👇👇👇🔥🔥🔥🔥🔥
https://t.co/4EdFXnLEWZ
6ReTweets20Favorites·Details
#6
Чудно е колку малку ни е потребно да бидеме среќни и уште почудно е како баш тоа малку ни недостасува.
5ReTweets10Favorites·Details
#7
Ебете се сите ова е последната песна за вечерва
Nirvana - Where did you sleep last night - Unplugged in new york https://t.co/otzcCXtTzP
3ReTweets10Favorites·Details
#8
Недела ни е. https://t.co/5FFo59VJVI
1ReTweets12Favorites·Details
#9
не ми се обраќајте ако кафето не ви е најбитен оброк во денот.
2ReTweets8Favorites·Details
#10
dodeka ja se mislam megju makijato i neskafe Leonardo di Kaprio vekje go brcnal vo dve manekenki😌
2ReTweets7Favorites·Details
#11
@macronima @im_reincarnated @El_Megunogovic @Karfiolka @mindplumber Odamna ne sme bile vaka sploteni od mkd koa bese 4ta u basket
2ReTweets6Favorites·Details
#12
G
O
O
D

V
I
B
E
S

O
N
L
Y
!!!
2ReTweets6Favorites·Details
#13
Престанете да:
-се грижите
-се нервирате
-се храните нездраво
-пушите цигари
-навредувате
-се дрогирате
-изневерувате
-врзувате крај со крај
-се коцкате
-возите брзо
-се срамите од родителите
-учите кампањски
-пиете вода изморени
-дувате лепак
-пишувате вакви твитови
-поздрав!
2ReTweets6Favorites·Details
#14
Колку не има што жалиме по стариот твитер моментално?
0ReTweets12Favorites·Details
#15
точно е, од време на време помислувам на бурекот на @jovica_c
2ReTweets6Favorites·Details
#16
Со овој твит ви препорачувам да се напиете квалитетно суво бело вино од сортата на грозје Траминец, со мускатна арома, карактеристична свежина и долг и сув финиш.
Се чита на температура од 13-20 степени.
1ReTweets8Favorites·Details
#17
Судбината е за губитници. Тоа е само глупав изговор да чекаш работите да се случат сами по себе, наместо самиот да ги создаваш.
2ReTweets4Favorites·Details
#18
на "Klizav Pod" го имале првиот бакнеж, а сакаат стабилна врска :/
2ReTweets3Favorites·Details
#19
не знам колку му е паметно на @Vajldy да спама со бугарски песни во тек на гласање за награди, но он си знае..
1ReTweets6Favorites·Details
#20
вибрирај и го телефонот, оти друг ќе и го вибрира бе брат.
2ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Леголасvajldy40
2✨БизуБизуim_reincarnated21
3Наталиdajmunachovekot19
4џеновезеxenoveze18
5Шишаркаshisharka_17
6Џудит Неписмената™ 🎉kroffni4ka14
7[Не]Видливиот™jovica_c13
8Г.Влатко Вердерvlatko_werder13
9Macronimamacronima11
10АлекСандраalexandra_ynwa9