TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

В!Дана @vidanadesign
#reach: 86920   ( 136th )
#followers: 12267   ( 68th )
#1
Дали сте за директен тв пренос од судењата на високи државни функционери во насока на генерална превенција за криминал на сегашни и идни функционери. Pls RT.
93ReTweets46Favorites·Details
#2
Не ни се децата невоспитани. Родителите се.
41ReTweets187Favorites·Details
#3
Бетон му подари зграда на вмро. Бетон ѝ подарил стан и на Соња Тарчуловска. Вмро на Минчо му го подари пола Скопје 2014. Соња?
32ReTweets104Favorites·Details
#4
Дочекот на 2018 година се откажува, парите во Клиниката за белодробни заболувања. Петар Шилегов, градоначалник на Скопје
20ReTweets101Favorites·Details
#5
Четири пет куршуми во глава сред кафуле не е оружен инцидент драги новинари. Ако ве мрзи да пишувате купете мотика и копајте. Едноставно е.
23ReTweets79Favorites·Details
#6
Ти му викаш ВО КАФАНИТЕ ИМАЛО МАЛОЛЕТНИЦИ СО НАРКОТИЦИ оно прашува ќе има ли акција во Кичево. Многу сте оштетени, јас да ви кажам.
15ReTweets82Favorites·Details
#7
Ти му викаш СЕКОЈ ТРЕТ ВОЗИ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ он прашува ќе има ли акција во Тетово. Многу сте оштетени, јас да ви кажам.
12ReTweets83Favorites·Details
#8
Фрчковски е врвен интелектуалец. Не го зборува тоа што сакате да слушнете, туку што сака да слушнете.
Од вас зависи дали знаете да слушате.
15ReTweets71Favorites·Details
#9
Јохан Тарчуловски, Илија Димовски, Жаклина Пешевска, Крсто Муковски, Сашо Василевски, Љубен Арнаудов, Љупчо Димовски. #седумтеВратари
13ReTweets52Favorites·Details
#10
Заев кога му побара да се повлече он му измонтира видео и кривична? Епа фала никола груевски што си толку глуп.
13ReTweets50Favorites·Details
#11
ШАРЕНА е романтично име за една шарена и убава РЕВОЛУЦИЈА. Сите што не ви се допаѓаат имаат ИМЕ и ПРЕЗИМЕ. Не плукајте во шаренилото.
11ReTweets50Favorites·Details
#12
Кој не бил на дуел?
никола груевски.
Кој бара избори?
никола груевски.
11ReTweets47Favorites·Details
#13
Саем е продаден 2008ма. Вмровциве место да твитаат досетки за живот, да излезат и да го гушкаат. Ќе дојдеме.
11ReTweets35Favorites·Details
#14
Груевски вели заради милион полицајци во Битола граѓаните во Кисела Вода се исплашиле.
9ReTweets39Favorites·Details
#15
никола груевски ги украл белешките на Гоца мвровмро од сите претходни избори и ги чита оти тркалото се врти.
7ReTweets38Favorites·Details
#16
Балканската музичка сцена завиткана во црно!!!
Кликни овде да дознаеш зошто...
click: Новогодишните забави во Македонија се откажуваат.
8ReTweets33Favorites·Details
#17
Ќутевте кога вмро увезе 150.000+ крнтии од Европа. Трошењето пари е планирање штобисерекло мисловна операција.
9ReTweets29Favorites·Details
#18
Циркулира "Да му се земе на БОГАТИОТ, да му се даде на СИРОМАШНИОТ" не е баш паметно. Научи ги луѓето да ловат риби ми личи на добар план.
6ReTweets35Favorites·Details
#19
Ако мора да нагласиш дека си независен и неутрален, веројатно не си ниту едното, ниту другото.
8ReTweets29Favorites·Details
#20
НЕ МИ КАЖУВАЈТЕ СКАПО Е.
Исто вака ама по обратен редослед. https://t.co/0wdq1yIFmU
9ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber46
2Cosmopolitanalikiaj41
3Wannabeiskulirana37
4Фломастериjane_sk28
5Mangoran_man28
6Никсонrnixn22
7AAndrejandrej08120
8Canadian Coyotespacebloomp20
9Jovan Petrovjp_euro19
10KatttP.katttp18