TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Види Вака @vidivakavideo
#reach: 29528   ( 1024th )
#followers: 644   ( 4605th )
#1
Од 1 јули меѓународна возачка дозвола се вади само со потврда од МВР дека немате забрана за возење.

#ВидиВака https://t.co/RHPe3nKFnK
7ReTweets11Favorites·Details
#2
Од 1 јули ќе плаќаме поевтин роаминг со Србја, Црна Гора и БиХ. Ова е трето намалување на роамингот по договорот од… https://t.co/v8AkPqpefi
6ReTweets7Favorites·Details
#3
Антонио, преку проектот „Кулинари“ го промовира готвењето како „кул“ професија.

#ВидиВака

https://t.co/rDZmI59742
6ReTweets5Favorites·Details
#4
Дали некогаш сте се прашале себеси за што се и е потребен #попис на население на една држава? #ВидиВака
https://t.co/hOb2qQd1H1
5ReTweets5Favorites·Details
#5
Македонија е најлошо рангирана во регионот за правата на #ЛГБТИ заедницата. 33% се плашат од последици ако пријават… https://t.co/Pe2ZL71aAC
4ReTweets6Favorites·Details
#6
Дали знаете дека до 2017 Скопје требаше да стане „Велоград“ со 60 км. велосипедски патеки? #ВидиВака
https://t.co/lb6PKbbbQC
3ReTweets5Favorites·Details
#7
#ГаличкаСвадба е настан кој го следат и по 5.000 гости, а зурлите и тапаните се продорните звуци кои го најавуваат… https://t.co/A5rCqMdxnL
3ReTweets4Favorites·Details
#8
Филмскиот фестивал #МакеДокс со филмски проекции во Крапа, Девич, Црешнево, Требино, Локвица, Брест, Косово и Манас… https://t.co/7PVHTX05qL
3ReTweets3Favorites·Details
#9
Сте знаеле дека сончањето без заштита е сериозна закана за вашето здравје и е предуслов за појава на рак на кожа –… https://t.co/jF0GN2VSqL
3ReTweets2Favorites·Details
#10
СЈО со 17 обвиненија за 18 случаи. Предложен притвор и за Груевски и Мијалков. #ВидиВака https://t.co/vBY7AoRXBi
3ReTweets1Favorites·Details
#11
5-та година по ред, Викенд на гордоста е начин да се промовираат ненормативните форми на делување. #ВидиВака https://t.co/4mP9d3ty77
2ReTweets4Favorites·Details
#12
Дали знаете дека во последните 10 години цената на струјата за домаќинствата е зголемена за 60 отсто? #ВидиВака https://t.co/aQxsSlGnZu
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Дали го знаете бројот на вработени во администрација или реформите кои треба да се направат во рамките на новата вл… https://t.co/pTc079jHqD
1ReTweets2Favorites·Details
#14
Народниот правобранител е адвокат на народот. Треба да се грижи за заштита на правата на граѓаните. #ВидиВака
https://t.co/vstR4kWNjy
1ReTweets1Favorites·Details
#15
Се отстрануваат недостатоците на арената Филип Втори за Супер купот на Европа помеѓу Реал и Манчестер. #ВидиВака https://t.co/XMsPaUXdZC
1ReTweets1Favorites·Details
#16
Летечкиот Игор Стефановски Иџе пишува историја во автомобилизмот, победи на најтешката патека на светот. #ВидиВака
https://t.co/QN87t2ckXC
0ReTweets3Favorites·Details
#17
Народниот правобранител е адвокат на народот. Треба да се грижи за заштита на правата на граѓаните. #ВидиВака

https://t.co/nerXDsBXsy
1ReTweets0Favorites·Details
#18
Запознајте го Томица Милушевски, дипломираниот економист, кој за своја животна патека го избра фитнесот.
#ВидиВака https://t.co/UWvE76vupm
1ReTweets0Favorites·Details
#19
Во Македонија во моментов 45 лица имаат статус на бегалци. Бегалскиот камп „Винојуг“ е дом за 15, „Табановце“ за 30… https://t.co/UlMjZEuzuy
1ReTweets0Favorites·Details
#20
Се одржа уште една иницијатива на #МрдниСоПрст. Мисијата е да се помрднат границите на граѓанското учество
#ВидиВака
https://t.co/wZdnCeWchM
1ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии