TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Viko von Drom @vikohyeah
#reach: 51903   ( 516th )
#followers: 12204   ( 70rd )
#1
#ОнаКога ќе ја измиеш колата после неколку месеци и сфаќаш дека има убава боја
7ReTweets24Favorites·Details
#2
Драги корисници на социјални медиуми,
ова се котегориите во кои можете да номинирате за
#ТвитерНагради 2017… https://t.co/nmamORrP3c
5ReTweets13Favorites·Details
#3
Дечки,
од управата на @blokirame објавуваат дека екипата на Badel @PelinkovacMK и оваа година ќе ги поддржат… https://t.co/yueIYCDroi
3ReTweets19Favorites·Details
#4
Дечки,
од управата на @blokirame објавуваат дека екипата на Sport Vision Македонија оваа година ќе ги поддржат #ТвитерНагради за да бидат поеќе #Епик и воведуваат нова категорија за номинирање:
Најспортски твитерџија / ка за 2017
Номинирајте се:
https://t.co/ut23FVbU2I https://t.co/s3pLZ9D8CP
6ReTweets6Favorites·Details
#5
Ако Ена Веко беше машко ќе се викаше Ена Вико
#гххх
4ReTweets11Favorites·Details
#6
„Тој ме носи в прегратки...“
- Плинска боца
3ReTweets10Favorites·Details
#7
Дел од текст во објава на "угледен медиум" во Македонија:
'Меѓутоа, откако се упатиле противпожарните екипи да го изгаснат пожарот, пред факултетот имало паркирано такси, а таксито не бил во него.'
Значи:
'имало паркирано такси, а таксито не бил во него'
3ReTweets9Favorites·Details
#8
Номинираше за #ТвитерНагради?
На следниот линк на @blokirame:
https://t.co/ut23FVbU2I
Можеш да номинираш во дури 33 категории! https://t.co/2FX2B1zjJ6
4ReTweets4Favorites·Details
#9
Девојко, ако сааш кучешка поза нат'рти се со исправена кичма 'ко права кучка, а не 'ко да рибаш теписи кај баба ти во двор!
2ReTweets8Favorites·Details
#10
Дечкиве шо твитаат на хештаг #ТвитерКладилница може да спремат коефициенти за кладење кој ќе победи на #ТвитерНагради
1ReTweets11Favorites·Details
#11
Жена 'ко жена, коа влегуа во такси толку е нежна шо вратата не ја затвора убаво, а коа влегуа кај тебе во кола никоаш не е нежна
1ReTweets10Favorites·Details
#12
Ако не сааш да конзумираш сирупи и апчиња конзумирај пиво и ќебапчиња #ИмаРима
1ReTweets9Favorites·Details
#13
Дечки,
од управата на @blokirame објавуваат дека екипата на Витаминка оваа година ќе ги поддржат #ТвитерНагради за да бидат онака многу #Епик !
Номинирајте се:
https://t.co/ut23FVbU2I https://t.co/xE861o6ohR
2ReTweets6Favorites·Details
#14
Пред 40 минути тргнав да си одам накај дома и ја сретнав @MoniPucval. Уште тргнувам да си одам накај дома.
1ReTweets7Favorites·Details
#15
Твит во #ТретаСмена со #цицки, нешо а у...
2ReTweets4Favorites·Details
#17
Со ова @txemico залсужува да го номинирате за 'Најдобар дизајнер' на #ТвитерНагради https://t.co/LKlFcSC2rq
0ReTweets9Favorites·Details
#18
Промената на името на аеродромот во Скопје во 'Киро Глигоров' има одлична симболика за промена на име
2ReTweets3Favorites·Details
#19
#КулШизик секоаш чисти со правосмукалка дека метла е за аматери
1ReTweets6Favorites·Details
#20
Дечки, од управата на @blokirame е воведена нова категорија по ваш избор
- #НајбогатТвитерџија
Номинацци ќе бидат п… https://t.co/5leSFfx3j0
1ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дарлаmitevskad54
2Поглиачиsmoothmanmk47
3Милка Орео 💜🍁🍂🍃milka_oreo8847
4🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat32
5Д.Д.Ј.drndrnjarinja_29
6ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz27
7balerinatacentarska_picka27
8На Дедо Најпаметниотi_najubaviot20
9Корона Мортисlathronniell20
10Блокирамеblokirame18