TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Г.Влатко Вердер @vlatko_werder
#reach: 18   ( 29229th )
#followers: 18   ( 28185th )
#1
-Тревата не е дрога
-Радлерот не е пиво
-Твитерџија не е професија
60ReTweets189Favorites·Details
#2
И кога искачаш не ја лупај толку вратата, само под бутни ја и ќе се затвори.
- https://t.co/qPEqK1bUzW
61ReTweets170Favorites·Details
#3
Ама зашто бе? 😂😂😂😂 https://t.co/dwgwtREnS2
50ReTweets136Favorites·Details
#4
Девојка ми ме праша дали можам повеќе партии одеднаш. На што и личам јас бе, на Ивица Боцевски?
42ReTweets148Favorites·Details
#5
Чаир, Топанско Поле карши новиот Принц(бившо Тинекс)... https://t.co/JLWnIPpMq0
41ReTweets107Favorites·Details
#6
•во Аптека:
Дајте ми седативи
- Рецепта имаш?
*вади недобитен тикет за една утакмица
33ReTweets130Favorites·Details
#7
3-ти ДЕКЕМВРИМЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ. Човек со хендикеп
не е ниту болен ниту заразен! Тој само бара да биде прифатен од заедницата како секој еднаков граѓанин на нашето општество!
40ReTweets87Favorites·Details
#8
Sto se kazuva na zena so modro oko?
- Nisto, vekje i bilo kazano hahaha
32ReTweets101Favorites·Details
#9
Koga umiraat shekerashite?
- Koga im e najslatko hahahah
21ReTweets90Favorites·Details
#10
Ладново време не е оправдување да се престане со спорт. Работиме активно и напорно на кампањата за НајСпортски твитерџија. Не биди дефокусиран гласај ме на #ТвитерНагради. https://t.co/x6Aaqkrkx3
25ReTweets78Favorites·Details
#11
Кога поминуваш покрај бездомник кој моли буквално за 5 денари го одминуваш и се правиш наудрен. Кога проаѓаш покрај кучиња скитници ги бркаш и ги пцуеш(демек ќе те разберат). Битно е што ќе споделиш пост за бездомник на фб или ќе пишеш твит за кучињава за лајкови и хранење его!😘
27ReTweets72Favorites·Details
#12
Сакам барем еднаш да сум волку среќен во животов... https://t.co/8RGY2KA0Dj
25ReTweets74Favorites·Details
#13
Читам стручна литература и го зголемувам своето знаење за спортот, а со тоа и вашата доверба да ме гласате за НајСпортски твитерџија на овие #ТвитерНагради. Не бидете дефокусирани, гласајте. https://t.co/yveu3N29tK
21ReTweets80Favorites·Details
#14
Најблиску до женски допир годинава сум бил сега случајно кога си ги допревме рацете со госпоѓава што работи на патарина...
15ReTweets91Favorites·Details
#15
Фудбалот било најубаво нешто во светот... изгледа не лижел бричена пи*ка затоа така вика.
18ReTweets57Favorites·Details
#16
Дај бе нека стаат максимум да можеш по 3 риплаја на еден ист твит да ставаш, не се трпите веќе!
16ReTweets59Favorites·Details
#17
Сите знаат дека тоа е
Македонска Католичка Црква! https://t.co/ysCzfUYKWG
9ReTweets73Favorites·Details
#18
Sto e toa ima 4 noze i edna raka?
- Srekjen pitbull hahahhaha
17ReTweets48Favorites·Details
#19
Хари Потер и клиторисот на s e s t r a ti
18ReTweets45Favorites·Details
#20
Brat ja koa vikam provincija ne mislam na vas od Veles, Kumanovo, Ohrid... Ne me sfakjaj pogresno. Koga vikam provincija mislam na berovo, delcevo, pehcevo i tie utepanite tamu...
15ReTweets54Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1[Не]Видливиот™jovica_c48
2Џеновезеxenoveze30
3🚨⚡Provincials Hunter⚡🚨vmro_do_grop28
4Леголасvajldy25
5dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_124
6ЧеститиЦареzlateb22
7🇦🇱 Командант Шеваљ Jr. 🇦🇱el_megunogovic22
8Шишаркаshisharka_18
9Еск0барeskobar_od_sk18
10Name cannot be blankrmfcmk17