TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влатко Васиљ @vlatkovasilj
#reach: 106768   ( 53rd )
#followers: 27202   ( 2nd )
#1
Светот: Рејкјавик (Исланд), изгради тротоари со системи за греење за да се спречи презимувањето и да се овозможи безбедно движење на пешаците во ладните денови. https://t.co/164sAPVCcv
67ReTweets254Favorites·Details
#2
Сине, твоите Илинден, Петровец, Кавадарци, Зрновци и Сопиште се најубави општини! - мама Наде
59ReTweets216Favorites·Details
#3
Најсмешно нешто за денес! :))))))) https://t.co/oy5mCACNLH
39ReTweets204Favorites·Details
#4
Никогаш повеќе Груевски!! НИКОГАШ!!!
33ReTweets173Favorites·Details
#5
Многу е тажен податокот дека за време на грејна сезона во Скопје се користат 317 000 тони дрва, што е еднакво на сите дрвја на Водно. Толку многу дрвја треба да се исечат, а потоа години години нови да нараснат за да повторно да станат жртва на сечата за огрев. Ужас.
32ReTweets119Favorites·Details
#6
Јас во моментов низ Маџари и Гази Баба! https://t.co/1SlSuqtmGl
26ReTweets112Favorites·Details
#7
За ова ли се боревме? Да, за ова се боревме. Прегазен режим со пенкало!
20ReTweets128Favorites·Details
#8
Da se potsetime: https://t.co/7LaNSla4CD
27ReTweets105Favorites·Details
#9
Градежен покрај што нема пристап за пожарна, нема пристап ни за лица со посеби потреби. Никаков. Ако си во количка, не можеш да студираш архитектура/градежен само затоа што не ти е овозможен физички пристап до факултетот.
28ReTweets102Favorites·Details
#10
Вмровците направиле многу тапа кансор фотомонтажи до сеа, ама мора да признаам, ова им е една од подобрите! https://t.co/W6wWwJbPx1
16ReTweets132Favorites·Details
#11
По 2 часа во СЈО, Груевски си го заборавил капутот. Спаваш ли мирно Лешоски Дарко?
25ReTweets93Favorites·Details
#12
Слушнавте?! Од утре мигранти ќе се населувале во Илинден, Петровец, Кавадарци, Зрновци и Сопиште!
22ReTweets98Favorites·Details
#13
„Ако не можеш по аргументот, удри по човекот!“ - стара македонска
24ReTweets75Favorites·Details
#14
Drugar vecerva pominuval granica, go videl Vasko Eftov kako uste gi ceka onie 3000 vooruzeni albanci na granica da vlezat vo Makedonija
15ReTweets92Favorites·Details
#15
Јас како пушач никогаш нема да убедувам непушач да седнеме у кафич што би се пушело. За тој случај, неговото право е поголемо од моето.
12ReTweets99Favorites·Details
#16
Владата ќе обезбеди пари за реконструкција на Офицерски дом во Битола и да се направи споменик на вечниот дом на Тоше Проевски во Крушево.

Граѓаните веќе нема да имаат обврска да поднесуваат даночна пријава во УЈП.

За ова ли се боревме?! Epa aj ako ne da go vratime vmro
15ReTweets85Favorites·Details
#17
- Девојче...
- Збунета и дефокусирана сум!
14ReTweets84Favorites·Details
#18
МИЦКОСКИ ОД ДПМНЕ ДАДЕ ОСТАВКА ОД СОВЕТНИК ОТИ ИЗБОРИТЕ БИЛЕ АФРИКАНСКО-КОЛУМБИСКИ-СИЦИЛИЈАНСКИ

АФРИКАНСКО-КОЛУМБИСКИ-СИЦИЛИЈАНСКИ!!!
13ReTweets70Favorites·Details
#19
Човек што нема пријатели е во подобра ситуација од човек што има лажни пријатели.
14ReTweets66Favorites·Details
#20
Дволичните треба да плаќаат дупло данок. Така најефикасно ќе се напуни државната каса, ама ај, не сум јас некој стручен, да не ви се мешам.
13ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ej Brejgogiche5
2Maximum Overtrollmaximovertroll4
3Zarko Ristovskidecimalfawn42104
4EmptyPersonadarkhour_seeker3
5ОбиченЧовекneutralniot3
6Подлизуркаpodlizurka3
7Aj Tiajtimikson3
8Mindрluмbеrmindplumber3
9Чорбаџи Јаcorbadzija3
10Dime (5,24791 ден.)dimes10cent3