TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Monseur Goustave H @vlazarevik
#reach: 68556   ( 268th )
#followers: 1170   ( 2726th )
#1
Чистење гаража и оп штабни лењир ЈНА https://t.co/ZnEgI1FIXV
11ReTweets114Favorites·Details
#2
Карпош
Скопје
Аеродром
Центар
Кисела Вода
Ѓорче
Велес
Прилеп
Охрид
Битола
Ресен
Струмица
Кавадарци
Неготино
Гевгелија
Куманово
СДСМ ТЕПА
13ReTweets60Favorites·Details
#3
Денес ботовите ќе твитаат за победа на вмро.
Утре ќе се жалат на измама....
Глеајте сеир
13ReTweets53Favorites·Details
#4
На локални ќе гласате за
24ReTweets19Favorites·Details
#5
Ете како дпмне победуваше 11 години по ред. Нема луѓе затоа е мала излезноста. Си ги надополнувале отсутните луѓе со реални гласови
14ReTweets31Favorites·Details
#6
Ја би ги напраил 22 општини https://t.co/7GdWT8ikas
8ReTweets48Favorites·Details
#7
?????????????????????????????
18ReTweets13Favorites·Details
#8
Конечна. СДСМ 44 општини ДПМНЕ 24 општини алб партии 12 општини https://t.co/H3T3upEHzr
10ReTweets30Favorites·Details
#9
Источна македонија 2016 и 2017 Не сме вмровцииии ни ги крадеа резултатите https://t.co/tmpFUSfJqD
10ReTweets26Favorites·Details
#10
@stevanangija Ахахахаха и како изгледа тилот?
3ReTweets46Favorites·Details
#11
Левица мамата да ви ја ебам бескорисни сте Ниту на сдсм му помогнавте ниту на вмро му земавте ниту освоивте советни… https://t.co/d5BDC3yXUJ
9ReTweets27Favorites·Details
#12
Локални 2017
СДСМ 42 Општини
ВМРО 29 Општини
ДУИ 7 општини
Алијанса 1 Општина
7ReTweets32Favorites·Details
#13
Јао шта пичка рађа човече https://t.co/eEjorD6chT
5ReTweets37Favorites·Details
#14
Изборите во Велес ин а натшел https://t.co/0EgCCIl5Xb
5ReTweets27Favorites·Details
#15
18:59 вмро не признава избори
8ReTweets18Favorites·Details
#16
нема луѓе затоа е мала излезноста
6ReTweets21Favorites·Details
#17
Предлог административна поделба на Македонија https://t.co/vs2qvD7Qlu
4ReTweets24Favorites·Details
#18
2009 вработени во опшрина Велес 49 ЈКП Дервен 250
2017 вработени во општина 150 ЈКП Дервен 500
7ReTweets15Favorites·Details
#19
@GruevskiNikola Толку ли нема луѓе веќе па твитер акаунтот на партијата да те фејва? #Онакога ќе го продупчиш ново… https://t.co/zcFZqw8J7Q
7ReTweets14Favorites·Details
#20
Еднаш во животот се зима со мерак програма кога е од Аце Коцевски @BazeLazevski @Ladybug1491 https://t.co/ZS4UbVByKA
4ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Lina Lulinalu123lu213
2Ристо Разбирашluck15c195
3Baze Lazevskibazelazevski174
4Lyanna Mormont 👑sarahshei1150
5Mindрluмbеrmindplumber126
6buldozerrevolutionrevolucionersk102
7Gandalf the Red_redgandalf_100
8Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski100
9alexaaaalexaaatray67
10Левицаlevica_mk67