TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Waiter @waitermkd
#reach: 98536   ( 83rd )
#followers: 5888   ( 406th )
#1
После 13 години брак, и неможност да имаат деца, денес, колешка си доби дури две анѓелчиња....
Поубава вест не ни можев да замислам денес 💖💖💖💖💖💖
48ReTweets477Favorites·Details
#2
Триста лошка 😂😂😂😂😂😂😂😂 урлам, плачам, врескам хахахахахахаха https://t.co/kabLyuGhd8
94ReTweets190Favorites·Details
#3
Можете да замислите колку вкусно ќе биде ова... Какви бурекџилници, пекари бе.... ОВА! https://t.co/cEdkxqEcJH
23ReTweets189Favorites·Details
#4
Дали сте излегле некогаш на шетање, по работа или што и да е, и да видите околу вас нормално однесување?
ЈАС НЕ!
Се' некој ќе претрча преку улица, друг паркиран на тротоар, трет плука, четврт фрла ѓубре, петти се дере на телефон нешто...
26ReTweets92Favorites·Details
#5
БЈРМ ❌
Нова Република Македонија ❌
Народна Република Македонија ❌
Независна Република Македонија ❌
Северна Република Македонија ❌
Вардарска Република Македонија ❌
Република Македонија-Скопје ❌
Центр.Балканска Република ❌
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ✅
30ReTweets78Favorites·Details
#6
Се изнајадовме бурек за:
Породилно
Законот за пушење
Патни трошоци на пратениците
Загадување
Двојазичност
Мигранти...
И? Се смени нешто?
Најубаво е веќе да се освестиме и помириме со фактот дека НИШТО НЕ ЗАВИСИ ОД НАС!!!
27ReTweets85Favorites·Details
#7
Толку сме, 20- 30 000 мк твитерџии од кои постојано шо го користиме тл сме 1000... И очите ќе си ги извадиме бе.... Абе 🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫
27ReTweets77Favorites·Details
#8
Ај ќе ве замолам да го прочитате ова и одма да ми излезите во пресрет :)))
П.С случаеви само што имаат број за донации на VipMk https://t.co/k1R8w2febQ
28ReTweets34Favorites·Details
#9
Ако не знае кое е ова девојчево, мала е за тебе
😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝 https://t.co/B3VeH92u0W
13ReTweets67Favorites·Details
#10
Граѓ. бараат..
Земојделците со барање..
Лекарите бараат..
Проф.со барање за..
Синдикатите..

Како бе до пред 5 месеци никој не бараше ништо?
17ReTweets45Favorites·Details
#11
Сакам една ваква македонска трпеза и да 'пукнам' од прејадување 😂😂😂😂 https://t.co/STKkHPPl94
8ReTweets69Favorites·Details
#12
Направија куќа...
Ја уредија комплет..
Заминаа Австралија...
Се вратија по 2 години...
Ја РЕНОВИРААТ куќата пак...… https://t.co/jDzAuTbf8L
9ReTweets65Favorites·Details
#13
Да ве поздравам од ЧИСТИОТ ОХРИД! 😊😊😊😊😊😊
Скопјаниииии #ЌеСеУгушите https://t.co/EG8pqpawf3
11ReTweets56Favorites·Details
#14
Малку повеќе раздвижен сообраќај, жена си иде по тротоар со количка со бебе, ама мора да се тргни од тротоар и да ризикува некое возило да ги слупа оти некои дебили се паркирале на тротоар. Што ќе се прави со овие луѓе јас еве не знам?!
13ReTweets45Favorites·Details
#15
Малку повеќе ја утнале фотографијата и насловот на веста
😝😝😝😝😝😝😂😂😂😂😂😂😂😂 https://t.co/Nca6ttcCna
14ReTweets41Favorites·Details
#16
Брзо ги заборавивте двојазичните банкноти 😂😂😂😂 https://t.co/5QZJ0eai6x
12ReTweets45Favorites·Details
#17
Вести од светот: Наредната година првите туристички тури на Месечината.
Вести од МКД: Охрид конечно ќе добие јавни… https://t.co/WIDWWSO62J
12ReTweets43Favorites·Details
#18
-Докторе, како се резултатите од крвта?
-Хмм... гледам прасето што го чувавте сте го заклале, м?

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
13ReTweets40Favorites·Details
#19
"Во време на СДСМ...."
"Во време на ВМРО..."

Кога ќе стигне времето на Македонија и македонските граѓани??
10ReTweets48Favorites·Details
#20
Учете бе од Б.Ц како да признаете пораз ....

"НАРОДОТ Е СЕКОГАШ ВО ПРАВО, ДУРИ И КОГА ГРЕШИ... ЧЕСТИТКИ ЗА ПОБЕДАТА НА НАШИОТ ПРОТИВНИК"
11ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_21
2Битолчанкаbit0lcanka20
3Mindрluмbеrmindplumber14
4EmptyPersonadarkhour_seeker12
5Vipvipmk12
6Mangoran_man11
7немам идејаsaranajjakasara9
8М.О.missdimoski8
9Jasna Koteskajasnakoteska8
10Влада на Македонијаvladamk8