TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 37931   ( 867th )
#followers: 1998   ( 1568th )
#1
Да резимираме уште еднаш, што ја одбележа оваа ноќ во Валета? Добредојде за @Shushmula и убав пат утре... и нормално, @KakoOrko ... 🥇👏👍🏝🔞🔱🥃 https://t.co/I4HHN7jy4w
4ReTweets32Favorites·Details
#2
"Џирона покажа поголема борбеност против Реал во 80 минути, каква Еспањол не покажал во целата своја историја на постоење, против Реал." 🤣👍🥂
3ReTweets7Favorites·Details
#3
Од утре, авионите на Визер кои ќе летаат за Барселона каде ќе слетаат? Во Шпанија или во Каталонија? 😅😂🤣
3ReTweets6Favorites·Details
#4
Не ми е јасно како тоа „Порта Македонија“ може да има пренамена?
Ќе се закачат љуљашки на неа?
Ќе се прави мост од ГТЦ до Пелагонија?
Или ?🧐
1ReTweets11Favorites·Details
#5
Е сега почнува густо. Сенатот во Мадрид го одобри член 155, за да се укине Автономијата и да се преземе територијата на Каталонија. Веднаш!
2ReTweets6Favorites·Details
#6
Како и да свртиш... https://t.co/71Iqkg8QuN
2ReTweets6Favorites·Details
#7
Да имаш стан со поглед на Вардар и не така лоша опција... и загадувањето е секако помало 😉🍹 https://t.co/iSCNMHhKZt
1ReTweets9Favorites·Details
#8
Неофицијално, за сите МКдонци што имаат аплицирано за Блгарски Пасапорт: Од 2018-та ќе се укине апицирањето за Блгарски происход. Со МК пасош ќе се добива по автоматизам, без аплицирање. И Пасапортот ќе биде безплатен. Еден народ, един пасапорт. 🤠🍻
2ReTweets4Favorites·Details
#9
Нема поубаво од ноемврискиот Сахарски ветар и Сонце... мераците на Медитеранската Есен/Зима 🏝🥇❤ https://t.co/NjxEuBulvh
1ReTweets6Favorites·Details
#10
@Shushmula @KakoOrko Бандата се собра... со Ноќните Витези од страна... https://t.co/fS0uY8rkal
1ReTweets6Favorites·Details
#11
Дали Рахој ќе реагира со член 155 и во Џирона, бидејќи Реал губи 2:1? 🤣😅😂
1ReTweets5Favorites·Details
#12
И како што реков Чао Италија 😂😅🤣1958 не беа во Шведска. А сега поради Шведска нема да се во Русија🤣😅😂... ако не па да ги вратиме вемеро? 😂🔞🥅🛌
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Felicitats República Catalana <3 https://t.co/ViT0To4k5e
2ReTweets2Favorites·Details
#14
200 градоначалници од Каталонија се собраа во Парламентот и побараа веднаш Проглас на Независност! Не после, не утре... Веднаш! Уф уф уф...
2ReTweets1Favorites·Details
#15
Денес во САД сите чекаат на објавата на тајните документи за тоа "Кој го уби Кенеди?". Може ќе ги објават и за тоа "Кој го уби Рацин"? 🤤
1ReTweets4Favorites·Details
#16
@JasnaKoteska , и толку за вечерва.... а може и за годинава! Нека ви биде пример за Чесност и Искреност, бидејќи најголем дел од вас немате поим што значат тие две нешта. 👍👏😉🥇
1ReTweets4Favorites·Details
#17
Сакате да видите како треба да изгледа профи новинарство? Гледајте КаталонскаТВ3.Завчера ЦЕЛ пренос од Индепендистите, денес од Унионистите👍
0ReTweets6Favorites·Details
#18
Не знам зошто најголем број МК твитерџии се сметаат себе си за некоја интелектуална сила кога се исти ко сите овци што пастирот ги собира во трло и ги обработува по пропис? Им дава задачка за да твитаат по налог. Во еден глас, само на зададена тема. 😂🥊🐑🐏
1ReTweets3Favorites·Details
#19
@Hedera_Genus Шпанците велат дека ќе ги замаваат , во следниве 24 часа...Каталонците велат Готово е... ќе видиме... Ангела ќе каже вечер.
1ReTweets2Favorites·Details
#20
@JasnaKoteska Не ми се лути...не сакам ни да ти звучам цинично...ама најискрено жал ми е за енергијата твоја. Многу. Затоа што си чесна. А сепак доцна сфати дека се' беше џабе. "Ако не па да ги вратиме?" си функционира топ и баш ги заболе...
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus31
2Дуле СавичⓇshushmula25
3Оркоkakoorko18
4Муаркоmuarko14
5Mindрluмbеrmindplumber13
6x→∞ t=0sheretoto12
7Виктор Стевичviktorstevich7
8Никсонrnixn6
9Кукуњавскаemmyllija6
10Jasna Koteskajasnakoteska5