TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tȟatȟáŋka Íyotake @zarkovski
#reach: 36145   ( 852nd )
#followers: 3824   ( 743rd )
#1
Сосема точна анализа од стар вмровец... Via #fb https://t.co/OnMV1c3xYT
8ReTweets26Favorites·Details
#2
Карпош, Дром и Центар, па дури и Ѓорче одбраа град. во прв круг и за гр. Скопје... Ја правите разликата помеѓу урбани и рурални средини!?
6ReTweets14Favorites·Details
#3
Ниш ли е, Широк сокак ли е!?
Искрено, градов многу ме потсеќа на Битола... По градби и сѐ друго 😉 https://t.co/x4ihtdnQsB
0ReTweets29Favorites·Details
#4
Дали Таравари ќе се врати на министерската фотеља или како!?
#ПрашањаКоиМеМачат
4ReTweets13Favorites·Details
#5
Некако брзо го заборавивте Тоше 😖
Оваа победа нека биде за него 🎉🎉🎉
4ReTweets11Favorites·Details
#6
Некој спомна бурек!? https://t.co/F1UmYVZhSo
2ReTweets13Favorites·Details
#7
Новата ера дојде, но без во неа 🎉🎉🎉
#ЗбогумНикола
2ReTweets11Favorites·Details
#8
Цело Скопје, есдеесовски град, комуњарски град, НАШ град 🎉🎉🎉
1ReTweets11Favorites·Details
#9
Два моменти (според мене) беа пресудни за резултатите во Карпош и КВ... Изјавите на двајцата, непосредно пред изборите 😉
2ReTweets8Favorites·Details
#10
Ди ултимејт ивент 😂😂😂
@Giotto_mkd !? https://t.co/RjSr0Whxdu
2ReTweets8Favorites·Details
#11
Дојде тоа време 👏👏👏 https://t.co/QkPMzYS4VE
1ReTweets10Favorites·Details
#12
Исто и во Германија... https://t.co/SYOkjxGxgB
0ReTweets13Favorites·Details
#13
Сега и Жаре не бил смешен...
Да ги вратиме Војче и Ранко, ако не па!?
#хехене
0ReTweets13Favorites·Details
#14
Честито нов градоначалник на Скопје!? #хехе
#избори2017
1ReTweets9Favorites·Details
#15
@KateMagritte @Nebiten_ @mindplumber Штабовите на #жмро да се пренаменат во јавни wc-a 😉
2ReTweets5Favorites·Details
#16
Жива била 😂😂😂 https://t.co/ScyNYEhjoT
1ReTweets8Favorites·Details
#17
Сите со отворени студија за #избори2017, само на #шител иде турска серија 🎉🎉🎉
#вечна
0ReTweets10Favorites·Details
#18
Мора да е на некои дроги мачево... https://t.co/TUxfyQ5XfQ
0ReTweets10Favorites·Details
#20
Што сум одел во Капитол, што сум гледал шабанарија 😖
#дром
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Каља ☆katemagritte53
2Monseur Goustave Hvlazarevik40
3Mangoran_man33
4Francis Underwoodgo2bed19
5Lyanna Mormont 👑sarahshei118
6Волкот од шумата🌳🌲wolf_forest_22818
7Cosmopolitanalikiaj17
8Mindрluмbеrmindplumber16
9Kurac® NaBiciklu™nebiten_15
10Wannabeiskulirana13