TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 46461   ( 635th )
#followers: 676   ( 4551st )
#1
А да тргневте од законот за/против абортус?
@SDSMakedonija @Zoran_Zaev
https://t.co/IAHMnK21f3
13ReTweets22Favorites·Details
#2
Веома врла добра вест, Бетче чантиче. Сад свака друге недеља бичеш на суџењима. И очеш певаш прва времена ситуација… https://t.co/SWtAJWYWF2
8ReTweets21Favorites·Details
#3
Која е поентата на неработниот ден ака празник, ако децата го одработуваат во сабота?
Не мислите дека треба некои од празниците да се укинат?
2ReTweets27Favorites·Details
#5
Вози јагуар со кожни седишта, чачка нос на семафор. Џабе...
4ReTweets15Favorites·Details
#6
Ве поздрави лепотанов. https://t.co/TnrfIK70cE
3ReTweets14Favorites·Details
#7
Ајмо опет - концерт завршен, нов правец фаќаме накај џез-хор.
Бујрум на аудиција, машки, а и женски вокали потребни. https://t.co/Fk8I0h5wgv
6ReTweets4Favorites·Details
#8
#FF back АФЖ 💜💙
#FF to АФЖ други део:
@Ibe_Palikukja
@__lence__
@Furious_WTF
@EsherihiaColi
@kalakurnica
@DaTaaSum
4ReTweets7Favorites·Details
#9
Vodno
ping @__lence__ @EsherihiaColi plus Tito i Jovanka https://t.co/HBzp8OQzyq
3ReTweets7Favorites·Details
#10
И за добро вечер, добри 😂
И ЈА ИАМ БЛОГ: 286КА: https://t.co/D2z8wDp5mc
4ReTweets2Favorites·Details
#11
Ги молам припадниците на бизнис заедницата да го пополнат прашалникот.
За другарка ми е истражувањето. РТ
https://t.co/bXKqzhdpfc
3ReTweets3Favorites·Details
#13
После ваков прес на #Ж, ми иде да почнам да им ја фарбам зградата, како Густав...
1ReTweets6Favorites·Details
#14
Zašto se tvoja mama udala za tvoga tatu?
3. Moja baka kaže da tada mama nije imala kapu za razmišljanje na glavi.
https://t.co/Ba4NHYErmf
1ReTweets6Favorites·Details
#15
Синко, 15: дал си ти нормална да имам ќерка, ќе треба за сите куриња да се грижам, а ти само за 1 се грижиш.
ping @ArslaJeMeniBog
1ReTweets6Favorites·Details
#16
@Jane_Sk @kalakurnica @Goran_Man Сите животни се еднакви но, некои се поеднакви од другите.
0ReTweets9Favorites·Details
#17
1ReTweets5Favorites·Details
#18
@SpaceBloomp @IvanaTufte @Petrusevski13 Пратениците можат и со автобус/воз да доаѓаат до Скопје. Ем буџет неоптеретен од дополнителни трошоци, ем ќе допринесете со личен пример за намалување на загадувањето.
1ReTweets5Favorites·Details
#19
Дожд, трети ден. Пераи ќе ни никнат, ако продужи вака.
#Доброутро
1ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бактеријаesherihiacoli54
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_43
3Кукуњавскаemmyllija39
4Canadian Coyotespacebloomp28
5Каља ☆katemagritte26
6Дарлаmitevskad22
7Girl With Mousy Hairkalakurnica22
8lence__lence__20
9Poison Ivyhedera_genus19
10Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski19