TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стрела ➶ @zone0205
#reach: 93621   ( 75th )
#followers: 14453   ( 34th )
#1
Не викај толку гласно го плашиш детето во мене.
117ReTweets196Favorites·Details
#2
-Давај парите или ќе ти го земам животот.
=Пари немам, а ваков живот сигурно не сакаш да имаш.
104ReTweets225Favorites·Details
#3
Со кое лице се гледаш во огледало?
87ReTweets163Favorites·Details
#4
Многу е тешко да ја гледаш својата пропаст и ништо да не преземеш.
86ReTweets159Favorites·Details
#5
Секогаш треба да бидеш свесен и да знаеш дека секој проблем може да биде решен.
90ReTweets146Favorites·Details
#6
Да беше Јуда жив ќе ви подзавидуваше.
75ReTweets153Favorites·Details
#7
Многу трошиш како за некој што цело време се жали дека нема.
73ReTweets150Favorites·Details
#8
Човекот нема цена, но ти ми покажа колку вредиш.
72ReTweets150Favorites·Details
#9
Јас имам живот, но и пари ми требаат.
69ReTweets150Favorites·Details
#10
Од покачување на работа, добив само покачен притисокот.
66ReTweets138Favorites·Details
#11
За некого сме СЕ, а за некого НИШТО...во зависност кој како не проценил.
68ReTweets129Favorites·Details
#12
-Ме сакаш?
=Да, најмногу.
-Но зошто кога сум грд?
=Имаш добра душа.
- ...
= Еј злато види ги сандаливе 6.500 ќе ми ги купиш?
-Секако срце.
54ReTweets162Favorites·Details
#13
Во животот ќе имате моменти каде нема да бидете во состојба да реагирате исправно.
62ReTweets118Favorites·Details
#14
-ОД КАДЕ ЈА ЗНАЕШ ОВАА?
=Кога бев средно седевме на иста клупа.
-Па нели сте биле само машки?
=Да, ама со оваа во паркот на клупа седевме.
55ReTweets133Favorites·Details
#15
Не секогаш изразот го покажува правото лице, некогаш е маска.
61ReTweets113Favorites·Details
#16
Во моите очи таа е единствениот супер-херој што го знам. Секогаш кога животот ми прави сопка, таа ме држи за рака и не дозволува да паднам.
54ReTweets125Favorites·Details
#17
Многу зборуваш како за некој што не може да сврзе два збора.
56ReTweets112Favorites·Details
#18
Сакам да одам до Мадрид ова лето, но буџетот со кој располагам нема да можам ни Македонски Брод да го видам.
46ReTweets137Favorites·Details
#19
Глупите луѓе пливаат на површина, додека паметните се дават во длабокото.
55ReTweets103Favorites·Details
#20
- Може да питам?
= Pitaj slobodno.
- Дај ми 5 денари.
51ReTweets114Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Cane Prebranacplata_nema2
2Baze Lazevskibazelazevski2
3странец у русияarhitekt0t2
4☆Бунтовничката☆buntovnickata1
5БушавБЕЕЕbushaviotodsk1
6Дареdarkoptimum1
7Пази ЛЕЏАloshgze1
8simansiemanec1
9BanAna Stormbornbanankata1
10Магнолијаbitch_switch1