TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зоран Мијалков @zoran_mijalkov
#reach: 83264   ( 166th )
#followers: 2524   ( 1263rd )
#1
Абе што народ ќе бевме

Ми го отровиле мачето 😢

Поголемиот син Петар кој ретко кажува нешто го гушкаше и му кажа

Сакам те стани
22ReTweets130Favorites·Details
#2
На истиов датум пред 20 години прв пат дарував крв

Во овие 20 години крводарител, имам над 80 пати дарувано крв https://t.co/firP1m5pXH
12ReTweets132Favorites·Details
#3
Гледам полицаец и му кажувам дека од пунктот за донација на облека крадат облека

Ми одговори да сум си ја гледал с… https://t.co/UT8AaLykpn
32ReTweets60Favorites·Details
#4
На денешен ден пред 6 години се роди мојот помал син Никола

Абе револуционер не е зафрканција https://t.co/by9g6beiI5
4ReTweets132Favorites·Details
#5
Грчев и Каракачанов, то су срца два
22ReTweets43Favorites·Details
#6
Кратовска Пастрмајка

Единствено она може да парира на Штипската пастрмалија https://t.co/vdcB8mu7Bv
10ReTweets74Favorites·Details
#7
Туку да направиме Твитап и да донесеме штипска, велешка, кратовска, светиниколска,радовишка и други видови пастрмајлии за да ги споредиме 😉
12ReTweets66Favorites·Details
#8
Тивко тивко момчиња ...

Кој вика историјата не се повторувала

https://t.co/jleEaEnPYE
22ReTweets24Favorites·Details
#9
Спортска дисциплина ви е изгледа да си ја вреѓате сопствената земја и народ и дури и се натпреварувате во тоа

Не е Македонија лоша земја, туку за наша несреќа, лоши политичари имаме

Но ние ги качуване таквите на пиедестал, па со наш камен по наша глава
16ReTweets39Favorites·Details
#10
Зошто попис дури после 4 години ?

Што би се сменило во бројноста на населението во наредните 4 години ? https://t.co/ITguSB6IVq
19ReTweets28Favorites·Details
#11
Инаку за да биде срушен споменик исто така се потребни пари, ама можеби тоа е приоритет поголем од ранливите категории граѓани
13ReTweets34Favorites·Details
#12
12 000 Твитови

Ги посветувам на минималната плата во нашава земја и се надевам дека пратениците ќе им текне некогаш да пробаат барем 2-3 месеци да живеат со таква плата https://t.co/hvp6aNLvmH
11ReTweets39Favorites·Details
#13
Колку само храна пропаѓа за мртвен по гробиштата

А колку само гладни луѓе има
10ReTweets40Favorites·Details
#14
Ги заболе и едните и другите и третите за болните дечиња и другите ранливи категории

Гоните се у 3 убави, сите кои за политички препукувања трудејки се да докажете колку другите се лоши ги користите болните деца

МРШ У ( ај да бидам у шема ) НАСЕСТРАТИ
11ReTweets31Favorites·Details
#15
Манастир Свети Јоаким Осоговски https://t.co/2sAPZdbyqA
5ReTweets45Favorites·Details
#16
Најстрашното нешто кое го задеси денешново општество и луѓето е тоа што не можат да направат разлика меѓу потребите и желбите
10ReTweets30Favorites·Details
#17
Со оглед на тоа колку како народ попушивме од 91 наваму

Малку повеќе е смешно ова со законот за пушење
9ReTweets29Favorites·Details
#18
Решениот пак спор кој би значел смена на името, би бил невидена катастрофа за Македонија https://t.co/JfOSEZFRAO
11ReTweets22Favorites·Details
#19
Инаку пред неполн час директорката на Центарот за Социјална работа во Штип кажала на родителка дека мислењето и укажувањето за нашите децаод нас родителите било небитно
13ReTweets14Favorites·Details
#20
8 Ноември денот на ослободувањето на Штип од бугарските ослободители, кои им помогнаа на евреите од Штип да се прес… https://t.co/tJaAFqcR49
9ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber87
2Силјан Штркотsiljanstrkot59
3Ебате Бељаebate_belja55
4ParanoIDandroidmkd51
5EmptyPersonadarkhour_seeker48
6Битолчанкаbit0lcanka38
7Д.Д.Ј.drndrnjarinja_32
8vladimir nikolicvladnik5531
9Чорбаџи Јаcorbadzija30
10Mimiimimnone28