TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТВАРАЛАЦ @zoranjovanoski3
#reach: 35168   ( 933rd )
#followers: 18509   ( 18th )
#1
Фото број 3. (Аџибарица - Зелен Брег)

(Извештајот на Прибе околу ски центарот на Кожуф)
1/21 https://t.co/UeK5rXuWv2
5ReTweets28Favorites·Details
#2
Уште колку време ќе треба да помине да новата влада го инсталира БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУНФАЛНАТА КАПИЈА кој ќе врти и ќе покажува како новата влада ги враќа 5-те милијарди евра украдени поари од граѓаните од страна на владите на Груевски?
1/3
2ReTweets15Favorites·Details
#3
Саше, иди овој стигни го да те видам. Овој е уште поголема ѕверка...
@SasheIvanovski https://t.co/qXTpse0uol
3ReTweets11Favorites·Details
#4
Фото бр.2 (Аџибарица - Зелен Брег)

Овој локалитет се вика „Морето“. Тоа е оваа длапка надолу...
(Задолжително отво… https://t.co/x9HDbYSBtA
1ReTweets14Favorites·Details
#5
Фото бр.1

Кожуф планина дами и господо. 😉
1/8 https://t.co/Aa2IFbL2qi
0ReTweets13Favorites·Details
#6
Видиш ти...

Пишав пред малку една нишка од 4 твита (линк од нишката најдолу во 7/7) околу мојот денешен роденден,… https://t.co/PpGE7nH2FI
2ReTweets3Favorites·Details
#7
Но...
Ако ја тргнеме сета шала на страна СЕПАК ќе мора без сомнение да констатираме една ЗАСИГУРНА ЧУДНОВИТА СЛУЧАЈ… https://t.co/dGZ3E8NYFs
2ReTweets3Favorites·Details
#8
Од сега па натака ќе си терам пропаганда дека твитер го прошири твитот на 280 карактери токму на мојот роденден, са… https://t.co/jg1GoeA39B
2ReTweets2Favorites·Details
#9
Ерата на избори заврши, и по локалниве избори веќе крајно време е да одпочне процесот на правда.
1/7
0ReTweets7Favorites·Details
#10
Очекувам правда, очекувам нормализација на правосудниот систем и затворите да бидат закана за СИТЕ престапници,
6/12
1ReTweets4Favorites·Details
#11
@mindplumber ха ха, ги заборавил хирургот ножиците внатре :))
1ReTweets4Favorites·Details
#12
Долго време сè што не му одговараше за него беше „монтирано, сечено, лепено, прелепувано и тн :))
5/5
1ReTweets3Favorites·Details
#13
а не само за сиромаштијата и ситните криминалци.
7/12
1ReTweets3Favorites·Details
#14
А овој ски центар на Кожуф требаше да биде успешна приказна. Пазаете какви предуслови има...
2/21
1ReTweets3Favorites·Details
#15
Дали сметаш дека градот/државата треба да СУБВЕНЦИОНИРА високо квалитетни РЕСПИРАТОРНИ МАСКИ против загадувањето?

p.s
При тоа една таква високо квалитетна маска која чини 3.000 денари да не кошта повеќе од 300 денари.
Методот не е битен.Преку позитивна листа наФЗОили друг начин.
2ReTweets0Favorites·Details
#16
Вчера не бев активен на твитер, па ако од денеска е активирано новово правило за 280 карактери по твит (токму на де… https://t.co/hye2P4Tv16
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Иначе...
Иначе ве бркам од работа СИТЕ и ќе му кажам на твитер да ви ги деактивира профилите! 😉
5/7
1ReTweets2Favorites·Details
#19
Пратениците на СДСМ (сега некои од нив и министри) уверуваа дека станува збор за 5 милијарди евра украдени пари. А истото го велеа и мноштвото од тогашните про-опозициски медиуми, или медиуми на СДСМ...
2/3
1ReTweets2Favorites·Details
#20
Доволно ни беа избори, и во периодов кој предстои очекувам испорачување на резултати од новата влада...
1/12
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1BISMARCKfonspricn18
2SickSadLittleWorldkurchubitch7
3Dzole & Pin kodgmarchin6
4NIkola Gogovbogdancanec6
5Sashe Ivanovskisasheivanovski4
6Gandalf the Red_redgandalf_3
7Силјан Штркотsiljanstrkot3
8Максим Ѓорѓијаskywalkermkd3
9tantelastarmarsovec3
10lannisterpratenikot3