TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нароз Волокин @zorbital
#reach: 82656   ( 164th )
#followers: 4268   ( 659th )
#1
62ReTweets272Favorites·Details
#2
Омилени душегрижници ми се овие од дијаспора! https://t.co/zCJC3ARfoS
68ReTweets191Favorites·Details
#3
Замисли сега да излезат на граѓански марш сите етникуми и да протестираат „Сакаме чист воздух, не закони за јазици“, „Бараме здравје пред закон за пушење“, „Сакаме пиво по 7“, „Нема воздух нема мир“, „Затвор за лоповите“, „Не ни треба ново ВМРО“...

Само замисли.
32ReTweets108Favorites·Details
#4
Делчево има долг од 4.000.000€! Со зборови: четири милиони евра! Градче од 12 жители должи ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ЕВРА!
33ReTweets91Favorites·Details
#5
„Секогаш работа, секогаш Македонија“ ме асоцира на работа во Дрекслмаер 7 дена во неделата и никако да не можеш да излезеш од Македонија!
15ReTweets43Favorites·Details
#6
Имам ситуација, како да и објаснам на ќерка ми https://t.co/tIqOkailP0
5ReTweets45Favorites·Details
#7
Не каснете за на свадба, ќе седите на столчињата откај орото!
8ReTweets32Favorites·Details
#8
На светот му е потребен еден ресет, а на Скопје уште еден шопинг мол.
7ReTweets25Favorites·Details
#9
Милошоски: „Да се одвои партијата од државата“

What a good time to be alive
3ReTweets21Favorites·Details
#10
Еве ја македонската правда 2006-2016. Овој е тој „Да беше жив, ќе му пресудеше досега“ https://t.co/VlbIl5FykC
3ReTweets15Favorites·Details
#11
Каков #законзапушење бре, укинувајте ја забраната за купување алкохол по 19/21ч! Не се заебавајте еј!
5ReTweets8Favorites·Details
#12
Си испеков тиква, бујрум 😍 https://t.co/tYpYuYH4RQ
0ReTweets22Favorites·Details
#13
Пијам чај од магдонос. Ми фали чај од пиперка и чај од патлиџан и да си измешам еден чај од македонска салата!
2ReTweets13Favorites·Details
#14
Кога понеделник е недела! https://t.co/FB3ZBxJ5MO
2ReTweets12Favorites·Details
#15
@UnaFeataMushata @VidanaDeSign Толку полицајци примени по директива на ДПМНЕ да им се сега криви, па нема посмешно!
3ReTweets7Favorites·Details
#16
За да не им генерирам сообраќај на кретениве па со скриншот. Они се жмровски кретени и тоа ќе си останат. Туку со пушењето во затворен простор на видеото што правиме??? Љупчо Николовски, зошто им давате бе аргументи да ве шамараат? Ќе лапа ли казна локалов за пушење, м? https://t.co/nTtLjKTH7J
3ReTweets7Favorites·Details
#17
Ивонче #ЗЗ го ословува како „Лидерот на СДСМ Зоран Заев“
Гарант у позадина го лоботомизираат народот дека уствари немаме премиер
3ReTweets5Favorites·Details
#18
Многу ми е мачно да читам некои што ги мрзи Alt+Shift да стискаат
shishinja
zholchka
chichko
sechenje
nokj
choveshtvo
Cheshka
gjuvech
shashav
kjutenje
zheshko

А види како убаво личи:
шишиња
жолчка
чичко
сечење
ноќ
човештво
Чешка
ѓувеч
шашав
ќутење
жешко
2ReTweets8Favorites·Details
#19
Вие што имате заеднички профил со сопружникот, заедничка профилна, заедничка кавер, КАКО ДИШЕТЕ???
1ReTweets10Favorites·Details
#20
Како тоа ми јадеш пита пастрмајлија со нож и вилјушка?! Жена и пита пастрмајлија со раце се фаќаат!!!
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski24
2Mangoran_man22
3ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni19
4Tom is Loveegodollaric16
5Штефsstefan12
6ln(a)ellenadsk11
7Битолчанкаbit0lcanka11
8Бич ПЛИЗЗkirilmkd7
9Monseur Goustave Hvlazarevik6
10Dreameransarovf4