TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кичевчанецот @zoreski
#reach: 31823   ( 978th )
#followers: 1286   ( 2488th )
#1
Заев на сред Кичево, на денот од битката кај Кленоец (1943) кога Балистите масакрираа и палеа, го предложи Дехари за гласање на кичевчани?!
54ReTweets82Favorites·Details
#2
Кичево, Локални избори 2017. Контингенти албански гласачи се носат со автобуси од странство https://t.co/8xREAoo6nw
18ReTweets14Favorites·Details
#3
На денешен ден Мирко Милески и соборците останаа на вечна стража на Буковиќ. Денес, слични фашисти и исти балисти
https://t.co/wH00zsBbsJ
13ReTweets21Favorites·Details
#4
За Кичево ❤ https://t.co/ARNog3051r
8ReTweets34Favorites·Details
#5
Македонија 🇲🇰 во една слика https://t.co/FdveFf9lAa
8ReTweets22Favorites·Details
#6
Уште еднаш историјата во Македонија тргна во обратен правец
2ReTweets6Favorites·Details
#7
Избори. Кичево. Билбордите на Македонскиот кандидат ретки, а оние што ги има, за брзо ги снемува. https://t.co/IZnwGYjtJ6
2ReTweets1Favorites·Details
#8
Поминав на Стража, на местото каде загина Мирко Милески. Можеле да отстапат. Можеле и да не заминат. Често врвам. Ч… https://t.co/fTHk6GjRX4
0ReTweets5Favorites·Details
#9
- Паша, пиздарија!
- Каде?
- Македонија
- ...каде?
- Битолски вилает, Паша... Демирхисарско, Крушовско, Кичевско...
- Пак?!
- Пак, Паша.
0ReTweets4Favorites·Details
#10
"On the shield or with it"
1961 - 2017
Rip Gen. Zahreddine
#Syria #hero #martyr #Deir_Ezzor https://t.co/GAKZpJAejD
0ReTweets3Favorites·Details
#11
@Abdula_Budala 96% од Македонците гласаа во 2013. Информирај се.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
@pilula12 @Abdula_Budala За Ташко. И ВМРО и СДСМ си окапавме. Ама барем бевме единствени и братски одработивме. Кичевчани за Кичево.
0ReTweets1Favorites·Details
#13
Манастир Света Богородица Пречиста / Monastery of Holy Mother of God -Immaculate Kichevska #Kicevo… https://t.co/Xo9vMfSbXZ
0ReTweets1Favorites·Details
#14
Честит 11 Октомври, денот кога Македонецот го послуша срцето и го извади кубурот. И успеа! Среќата ги следи храбрит… https://t.co/Hvju6rMTRH
0ReTweets1Favorites·Details
#15
Крвта додека е во телото си ја бара родата. Ако се пролее - одмаздата
0ReTweets0Favorites·Details
#16
Вечната Стража
0ReTweets0Favorites·Details
#17
@Carbonoxid @pilula12 @Abdula_Budala По 2004, многу јунаци и генерали
0ReTweets0Favorites·Details
#19
@mindinmotionmkd Многу граџани има
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1А.Б.abdula_budala3
2Ѓурѓаpilula122
3OSCEosce1
4Press F 4 Macedoniamindinmotionmkd1
5Javashcarbonoxid1