Алесандра Амбросио ги остави крилјата и „одлета“ од „Викторијас сикрет“
Александра Амбросио веќе нема да биде ангел на „Викторијас сикрет“. Имено, по 12-годишната соработка со луксизниот бренд, Александра ќе ги остави своите „крилја“ и ќе „одлета“ далеку… Во петокот вечерта на фан-страницата на Victoria’s Secret беше ...
Убавина и Здравје - тукушто објавено
15 вести
Како се менуваа сексуалните навики на младите од 1990-те години
Луѓето родени во периодот од 1993 до 2001 година имаат поразновиден сексуален живот од генерациите родени пред нив, покажа истражувањето кое го направија холандските научници. Тимот научници собраа податоци од 1990 години навмау, кои ги сублимираа ...
Таратур - пред: 47 мин
7 вести
Згодна Швеѓанка, Аманда Бреден
Аманда Бреден е фотомодел и блогерка од Шведска. Таа е родена на 17 јуни 1992 година, а моментално работи како медицинска сестра. Пред две години станала мајка, односно добила син, но моментално е ...
Кајгана - пред: 25 мин
2 вести
Го заборавиле фрижидерот отворен и излегле надвор. Кога се вратиле ги дочекала оваа глетка! (ВИДЕО)
Сите добро знаеме дека не е паметна идеја да се остава фрижидерот отворен, а тоа особено се однесува на оние кои имаат домашни миленичиња. Во продолжение погледнете што му се случило на еден брачен пар од Флорида кој го заборавил фрижидерот ...
Sky - пред: 3 часа
3 вести